Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Program debaty

Zielone miasta przyszłości – planujemy czy realizujemy?

Czas: 7 grudnia w godzinach 10:00-10:50, Miejsce: Scena Główna, Centrum Konferencyjne Legia Warszawa, ul. Łazienkowska 3

Prelengenci:

 

W jakich miastach chcemy żyć? Często mówi się w tym kontekście o tzw. green smart cities albo eco-cities, czyli miastach które stawiają na zrównoważony rozwój. Jak jednak zarządzać miastami w czasach kryzysu klimatycznego? Jakie rozwiązania wprowadzać, żeby poprzez dbanie o środowisko poprawiać warunki do życia mieszkańców? Jak miasta mogą przyczynić się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu? O tym porozmawiamy podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza już 7 grudnia w godzinach 10:00-10:50.  

 

W debacie pt. „Zielone miasta przyszłości – planujemy czy realizujemy?” udział wezmą:

  • Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawa
  • Artur Zieliński, Zastępca Prezydenta Miasta Płock ds. Rozwoju i Inwestycji
  • dr Agata Dembek, Adiunkt w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym Akademii Leona Koźmińskiego
  • Kamil Kowalski, Dyrektor Integracja LAB, Architekt wnętrz, projektant dostępności, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Rozmowę poprowadzi: Agnieszka Warso-Buchanan Kierownik Programu Czyste Powietrze w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.

 

O Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza to cykliczne wydarzenie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Tegoroczna edycja Forum odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 grudnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3. Będą to dwa dni wypełnione debatami, warsztatami, symulacjami i rozmowami z udziałem ponad 80 ekspertów i przeszło 40 partnerów reprezentujących różne środowiska – administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Aktywności podczas wydarzenia odbędą się w ramach 3 stref tematycznych: Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do zapoznania się z agendą scen, warsztatów oraz interaktywnych przestrzeni Partnerów. Zachęcamy również do śledzenia informacji zamieszczanych na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

 

Zapraszamy do udziału! 

>>>>Zarejestruj się już dziś<<<<

 

 

 

Print Form