Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Partnerzy

Zapraszamy do odwiedzenia Partnera 12. Forum Rozwoju Mazowsza już 6-7 grudnia! 

 

Przestrzeń Partnera w Strefie Młodych: 

  • Strefa Mentoringowa Youth Business Poland, w której uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji ekspertów w zakresie rozwoju firmy i budowy koncepcji biznesowej.

Scena Młodych: 

  • 6 grudnia w godzinach 12:00-12:50: Partner debaty pt. „Akcja: akceleracja, czyli wsparcie na starcie”

Jako Polacy mamy aspiracje i potencjał, aby stać się europejską Doliną Krzemową, jednak nasz ekosystem startupów jest oceniany w raportach, m.in. w Startup Genome 2022 dopiero w drugiej 50-tce ekosystemów wschodzących. Efektywnie działający ekosystem rozwoju startupów, to już istotny wyróżnik gospodarki, który może być istotną przewagą konkurencyjną Polski w Europie. Mamy już swoje jednorożce takie jak Docplaner czy Eobuwie, ale co zrobić by takich firm było więcej, albo żebyśmy stali się prawdziwą wylęgarnią Jednorożców znad Wisły?

Jaką funkcje w skalowaniu startupów pełni dobrze ukształtowany ekosystemu rozwoju przedsiębiorczości, programy akceleracyjne, sprawnie działający Inwestorzy oraz jakie inne czynniki są kluczowe dla osiągnięcia większych sukcesów? W ramach debaty poruszone zostaną kwestie związane z podstawowymi zagadnieniami związanymi z działaniem i efektywnością programów akceleracyjnych, roli Samorządu i sektora publicznego w tworzeniu lokalnego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości. Dyskusja dotyczyć będzie zmieniającego się rynku startupów oraz potrzeb startupów i możliwych form wsparcia, które mogą mieć przełożenie na ich rozwój.

W debacie udział wezmą przedstawiciele różnych środowisk:

  • Adrian Migoń CEO, Youth Business Poland
  • Aleksandra Szwed, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
  • Dorota Matczak CEO Phibox- startup, który został wyróżniony nagrodą w konkursie Startuj z Mazowsza oraz uczestniczy w programie akceleracyjnym Mazovian Startup III
  • Monika Borowiecka, Inwestorka, Partner Zarządzający w Tangent Line VC

O Partnerze:

Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Króla Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 55 krajach świata. Misją YBP jest rozwój przedsiębiorczości i kompleksowe wsparcie początkujących przedsiębiorców i startupów, aby mogli w pełni rozwijać swój potencjał, tworzyć stabilne firmy i nowe miejsca pracy. W Polsce program YBP prowadzi Fundacja Inkubator Technologiczny, która od 2008r, pomogła w powstaniu ponad 1000 firm. Fundacja pomaga firmom w realizacji ich polityki CSR oraz inicjowaniu współpracy ze startupami, a sektorowi publicznemu w realizacji skutecznych działań mających na celu rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności w regionie.

YBP realizuje swoją misję poprzez organizacje programów akceleracyjnych, konkursów dla startupów, finansowania, warsztatów, konferencji i webinarów. W sieci YBP zrzeszonych jest blisko 130 mentorów, którzy aktywnie wspierają przedsiębiorców. Fundacja jest też akredytowanym IOB.

 

Zapraszamy do udziału w 12. Forum Rozwoju Mazowsza już 6-7 grudnia 2022 r.!

Zachęcamy do śledzenia informacji zamieszczanych w Aktualnościach na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

ROZWIŃ
Print Form