Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

SCALE UP – Jak łączyć potencjał młodych, kreatywnych firm z zasobami dużych korporacji? 2016/11/11

Przełomowe innowacje powstają coraz częściej w garażach małych, innowacyjnych pionierów nowych technologii i modeli biznesowych. Poznanie i śledzenie tego swoistego ekosystemu startupowego, a co za tym idzie umiejętność znalezienia odpowiednich partnerów staje się tak ważnym procesem jak wewnętrzne prace R&D. Współpraca dużej firmy (z przychodami liczonymi w milionach złotych) i małego startupu, który nie zdobył jeszcze klientów – staje się więc dużym wyzwaniem ale i szansą.

Ciągła potrzeba dostosowywania się do warunków rynkowych, fokus na budowanie przewagi innowacyjnej, potrzeba wzrostu, presja na osiąganie kolejnych sukcesów i wzmacnianie rynkowego wizerunku, aż w końcu ciągłą konieczność budowania sieci dostawców i partnerów technologicznych motywuje korporacje do współpracy ze startupami.

Natomiast dla startupów głównym wyzwaniem jest dostęp do szerszego grona klientów. Młode firmy potrzebują referencji, klientów pilotażowych, zasobów związanych z zarządzaniem organizacją czy procesem decyzyjnym, a także zasobów finansowych. Ważna staje się także potrzeba profesjonalizacji i zdobycia cennej wiedzy biznesowej od dużego gracza, który w danej branży działa od wielu lat. Wszystko to startup może osiągnąć współpracując z silnym partnerem.

Scale UP to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland, którego celem jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa. Nie jest to zadanie łatwe. Wymaga wielu unikatowych kompetencji na różnych etapach budowania i realizacji programu. Jak zatem łączyć ten potencjał, by efektem pilotażu stała się komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań proponowanych przez startupy? Jak zagwarantować, by powstające nowe produkty czy usługi były rzeczywiście odpowiedzią na zidentyfikowane w toku programu potrzeby dużych przedsiębiorstw? Jakie wyzwania staną przed korporacjami i startupami przed i po zakończeniu programu? Jak zwiększyć szanse na sukces współpracy startupów i korporacji po zakończonym programie?

Kto weźmie udział w debacie?

  • dr Michał Bańka Dyrektor Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Katarzyna Rybicka Członek Zarządu Amplus
  • Katarzyna Wierzbowska Prezeska i Fundatorka Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
  • Maciej Gałązka Prezes Zarządu Advanced Graphene Products
  • Michał Lutostański  Kierownik Zespołu Laboratorium Innowacji PZU S.A.
  • Magdalena Jackowska-Rejman – CEO techBrainers

Debatę poprowadzi Katarzyna Królak-Wyszyńska CEO Innovatika.

Spotkajmy się już 17 listopada w godzinach 12.20-13.10 podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza na Stadionie Legii w Warszawie . Do udziału w debacie zapraszamy wspólnie z Innovatika i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości! Udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji!

innovatika

parp

 

Print Form