Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Spółka akcyjna dla startupów 2016/11/05

Wśród licznych pomysłów zawartych w tzw. planie Morawieckiego pojawiła się też idea wprowadzenia nowego rodzaju przedsiębiorstwa – prostej spółki akcyjnej, z myślą o specyficznych potrzebach startupów. Na czym miałaby polegać?
Mówiąc najkrócej, chodzi o umożliwienie szybkiej i prostej rejestracji firmy, niskie wymogi kapitałowe, ułatwienie wprowadzania programów typu ESOP (employee stock option plan, czyli program opcji pracowniczych – od red.) i ułatwienie inwestycji dłużnych. Sam pomysł zrodził się na skutek spostrzeżenia, że jedną z barier rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości wysokiego ryzyka jest prawo dotyczące spółek. Prace nad prostą spółką akcyjną trwają od kilku miesięcy i choć wciąż niemal nic nie jest przesądzone, powoli wyłania się obraz tego, jak miałaby ona wyglądać.

Więcej w artykule, który ukazał się w magazynie My Company Polska*: https://mycompanypolska.pl/article/1038/prawo-i-podatki-spolka-dla-startupu?platform=hootsuite

 

Zapraszamy 16 i 17 listopada na stoisko My Company Polska w Strefie Smart Business na 7. Forum odbywającym się na Stadionie Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.

 

Zarejestruj się już dziś:     REJESTRACJA

 

*My Company Polska, partner 7. Forum Rozwoju Mazowsza to miesięcznik biznesowy skierowany do grupy małych i średnich przedsiębiorców, właścicieli tych firm i ich managerów. Jego zadaniem jest pomagać im w prowadzeniu biznesu, informować o rzeczach dla nich najważniejszych, a także inspirować do rozwoju.

 

winieta-yellow-02-small

Print Form