Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Miasta dla mieszkańców czy mieszkańcy dla miast? 2023/11/11

Ponad połowa mieszkańców Mazowsza żyje w miastach. Wiele osób z terenów wiejskich również na co dzień korzysta z infrastruktury i usług pobliskich ośrodków. Jak rozwijać miasta przyszłości? W jaki sposób planować usługi dla mieszkańców? I co w praktyce oznacza koncepcja 15-minutowego miasta? O tym porozmawiamy podczas 13. Forum Rozwoju Mazowsza. Debata pt.  „Miasta dla mieszkańców czy mieszkańcy dla miast?”, odbędzie się już 15 listopada w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji przez stronę www.forumrozwojumazowsza.pl. Do zobaczenia!

 

Rozwój terenów miejskich jest jednym z obszarów wsparcia Unii Europejskiej z programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”. Dlatego o dobrych praktykach w tym zakresie, potrzebach i wyzwaniach porozmawiamy z ekspertami 13. Forum Rozwoju Mazowsza.

 

Miasta dla mieszkańców czy mieszkańcy dla miast?

Zapraszamy do udziału w debacie pt. „Miasta dla mieszkańców czy mieszkańcy dla miast?”, która odbędzie się 15 listopada w godzinach 11:00-11:40 w Centrum Konferencyjnym Legia w Warszawie.

W rozmowie prowadzonej przez Mariusza Frankowskiego, Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych udział wezmą:

  • Michał Lejk, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Nowego Centrum Warszawy
  • Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Prezydent Żyrardowa
  • dr Mirosław Grochowski, Geograf, ekspert Laboratorium Miasta Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Zapisz się już dziś!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisz się już dziś przez formularz dostępny na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl w Zakładce Rejestracja. Zachęcamy również do śledzenia informacji zamieszczanych na profilu wydarzenia w serwisach Facebook oraz Linkedin.

Do zobaczenia podczas 13. Forum Rozwoju Mazowsza!

 

O 13. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza to cykliczne wydarzenie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 listopada w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3. Będą to dwa dni wypełnione debatami, rozmowami z udziałem ponad 70 ekspertów i 53 partnerów reprezentujących różne środowiska – administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy.

Patroni honorowi: Forum odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspiera również Europejski Komitet Regionów.

Patroni medialni: Radio Rekord, Telewizja Dami, portal cozadzien.pl, 7 Dni Tygodnik Regionalny, Magazyn Opinii Ziemi Ciechanowskiej – Puls Ciechanowa, Radio Płońsk, Życie Żyrardowa, portal Teraz Środowisko, TV Ciechanów, Agencja Informacyjna Newseria, Dziennik Warto Wiedzieć.

 

 

 

 

Print Form