Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Program debaty

Pokonać niepokonane – Nowe standardy w medycynie i opiece nad pacjentami

Czas: 17 października, g. 10.50-11.50, Miejsce: Scena 1

Prelengenci:

Polska wciąż odstaje od najbardziej rozwiniętych krajów europejskich w zakresie oczekiwanej długości życia i śmiertelności z powodu chorób cywilizacyjnych Publiczne finansowanie ochrony zdrowia w Polsce jest jednym z najniższych w Europie i na świecie. Średnio na zdrowie państwa OECD wydawały 9 proc. PKB. Powyżej 11 proc. wydają na zdrowie w  Niemczech, Szwecji i Francji. Na przeciwległym biegunie znajduje się Turcja – 4.3 proc., Meksyk z 5,8 proc. PKB i Polska z niespełna 6 proc. PKB. Polepszanie jakości życia, leczenie chorób i zapobieganie im, a także poprawa w ramach innych wyników zdrowotnych są głównym celem funkcjonowania systemów ochrony zdrowia. Podczas debaty będziemy dyskutować, o wykorzystaniu funduszy europejskich  na cele związane z rozwojem opieki zdrowotnej w Polsce, w tym tworzenia innowacyjnych rozwiązań na rzecz zwiększenia dostępu do profilaktyki, podnoszenia jakości opieki nad pacjentami czy też innowacyjnych rozwiązań podnoszących jakość życia osób z niepełnosprawnościami.  

Jak wobec ogromnego niedofinansowania systemu radzą sobie w Polsce organizacje pozarządowe, instytucje ochrony zdrowia czy firmy technologiczne rozwijające innowacyjne rozwiązania w sektorze opieki zdrowotnej? Na ile skutecznie umieją korzystać z dostępnego w ramach funduszy unijnych finansowania?  Na jakie działania przeznaczane jest dofinansowanie i jakie konkretne efekty udało się osiągnąć? Pod koniec postaramy się sformułować wspólnie 5 rekomendacji dotyczących kolejnej perspektywy Unijnej w zakresie finansowania projektów zdrowotnych.

Debata odbędzie się z udziałem światowej sławy specjalisty otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii  prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryka Skarżyńskiego, autora pierwszego na świecie programu leczenia częściowej głuchoty. W gronie ekspertów znajdą się również dr n. med. Maciej Piróg Dyrektor Zarządzający pierwszą w Polsce Kliniką Budzik dla dzieci w śpiączce, Ewa Pawłowska Prezes Fundacji Integracja oraz dr Małgorzata Gałązka-Sobotka – Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego i Wiceprzewodnicząca Rady Narodowego Funduszu Zdrowia. Perspektywę innowacyjnych rozwiązań wspierających jakość życia niewidomych mieszkańców przedstawi natomiast Piotr Pecko Dyrektor Rozwoju Transition Technologies. Rozmowę poprowadzi Izabela Dessoulavy-Gładysz – Ekspert ds. komunikacji projektów zdrowotnych Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Debata  „Nowe standardy w medycynie i opiece nad pacjentami – Pokonać niepokonane” odbędzie się podczas 10. Forum Rozwoju Mazowsza w dniu 17.10. 2019 r, w godzinach 10.50-11.50.

 

Zapraszamy do udziału! Zarejestruj się już dziś. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zobacz program debat 16 października

Zobacz program debat 17 października

Poznaj Partnerów i sprawdź, co będzie się działo w przestrzeni wystawienniczej

Print Form