Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
test
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Odwiedź nas również na: Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Prelegenci

dr n. med. Maciej Piróg

Dyrektor Zarządzający Kliniki Budzik

Ekspert w debacie „Gdy nie widać wroga. (Nie)równa walka o życie i zdrowie”

 

dr n. med. Maciej Piróg – Dyrektor Zarządzający Kliniki Budzik 

Lekarz pediatra, specjalista zdrowia publicznego, od 2012 do 2014 roku Pełnomocnik Rektora ds. budowy Szpitala Pediatrycznego  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2001 – 2012 Dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. W latach dziewięćdziesiątych był Lekarzem Wojewódzkim w Opolu, a następnie Wicewojewodą Opolskim. Sprawował urząd Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia w rządzie Premiera Jerzego Buzka.

Dr Maciej Piróg posiada drugi stopień specjalizacji w dziedzinie Zdrowie Publiczne, drugi stopień specjalizacji z organizacji ochrony zdrowia i doktorat w zakresie nauk medycznych. Ukończył w roku 1981 Akademię Medyczną we Wrocławiu, oraz Podyplomowe Studium Ekonomiki Zdrowia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Współtworzył międzynarodowe projekty dotyczące zarządzania i organizacji w Ochronie Zdrowia. Był konsultantem Banku Światowego programów ochrony zdrowia w Polsce. Brał udział w licznych projektach i programach dotyczących systemu opieki zdrowotnej, m.in. w projekcie Hope pt. „Menedżerowie dla reformy systemu opieki zdrowotnej w Polsce”, programie Phare pt. „Zmiany w zarządzaniu i organizacji zdrowia”, a także angażował się w projekty dotyczące restrukturyzacji systemu opieki zdrowotnej w województwie opolskim. Ponadto jest współautorem projektu Samorządowej Opieki Zdrowotnej w Polsce.

Od roku 2014 Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, a od 1 stycznia 2018 Prezes i Dyrektor Kliniki Budzik dla dzieci w Warszawie – Międzylesiu.

 

Print Form