Prezes Zarządu Mazowieckiej Agencji Energetycznej
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz SGH, posiadający dyplom Executive MBA Oxford Brookes University. Wieloletni współpracownik i koordynator projektów Polskiej Rady Ruchu Europejskiego, w latach 2004-2010 pracownik samorządowy w Biurze Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy. Ewaluator projektów, manager funduszu pożyczkowego JESSICA oraz instrumentu pomocy technicznej ELENA, a także koordynator projektów badawczych UE z zakresu efektywności energetycznej. Od sierpnia 2010 roku Prezes Zarządu Mazowieckiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o., od 2015 zarządzający Mazowieckim Klastrem Efektywności Energetycznej i OZE. Posiada doświadczenie w realizacji i doradztwie przy projektach współfinansowanych ze środków UE w instytucjach publicznych, przedsiębiorstwach oraz organizacjach pozarządowych.
Umiejętności i kompetencje społeczne
Praca zespołowa: brałem udział w pracach wielu zespołów projektowych – od zespołów logistycznych po zespoły badawcze. Miałem możliwość weryfikacji nabytych umiejętności w trakcie zarządzania zespołami zadaniowymi lub projektami międzynarodowymi.
Umiejętności komunikacyjne: Wielokrotnie prowadziłem prezentacje tematyczne na różnych forach krajowych i zagranicznych. Wśród swoich osiągnięć wymienić mogę również szereg przeprowadzonych szkoleń dla odbiorców reprezentujących różne sektory gospodarki i narodowości. Posiadam także doświadczenie w pracy w zespołach oceniających projekty/ produkty energetyczne w konkursach krajowych i międzynarodowych oraz pracy w zespołach doradczych przy samorządzie i agendach unijnych.
Umiejętności i kompetencje organizacyjne
W trakcie pracy zawodowej miałem okazję być współorganizatorem, bądź organizatorem, seminariów/ warsztatów/ szkoleń tematycznych/ konferencji i targów poświęconych politykom horyzontalnym UE, funduszom pomocowym oraz sektorowi energetycznemu w Polsce. Ponadto zorganizowałem (dla Polskiej Rady Ruchu Europejskiego) w Sejmie RP konferencję międzynarodową poświęconą przyszłości Regionu Morza Bałtyckiego.
Kompetencje biznesowe: Przeprowadzenie pełnej restrukturyzacji spółki, w tym opracowanie oferty komercyjnej stabilizującej finanse i pozwalającej na opracowanie nowej strategii rozwoju spółki. Pozyskanie funduszy UE (projekty międzynarodowe bazujące na wymianie know-how i pilotażowych wdrożeniach) na budowę nowych kompetencji w zespole. Stabilizacja finansów, w tym stałych przychodów na bazie innowacyjnych projektów energetycznych, oraz zbudowanie marki rozpoznawalnej w kraju i zagranicą.
Project development oraz komercjalizacja badań to dwa obszary aktywności biznesowej, które realizuję z sukcesem przez ostatnie 5 lat, mając na koncie rozwój start-up, również technologiczny.
Poznaj program wydarzenia i spotkaj się z ekspertem podczas 13. Forum Rozwoju Mazowsza.
Zapraszamy!