Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Partnerzy

Zapraszamy do odwiedzenia Partnera 12. Forum Rozwoju Mazowsza już 6-7 grudnia! 

Scena Młodych:

  • 6 grudnia w godzinach 14:00-14:50: Debata pt. “Studia za granicą – ciekawy przerywnik, czy bank możliwości?” z udziałem Pani Renaty Decewicz, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Koordynator Zespołu Mobilności Szkolnictwa Wyższego, tłumaczka, wykładowczyni, członkini grupy roboczej ds. Karty Erasmusa dla Szkolnictwa wyższego oraz grupy roboczej ds. cyfryzacji przy Komisji Europejskiej)

Przestrzeń prezentacyjno-warsztatowa “C”:

  • 7 grudnia w godzinach 10:00-12:00: Warsztat pt. “Aktywność – Fundusze – Mobilność – poznaj swoje EUROSZANSE” oraz prezentacja “DiscoverEU oraz DiscoverEU Inclusion – Twoja podróż po Europie po nowe doświadczenia!”

Przestrzeń Partnera w Strefie Młodych:

  • Spotkania z Europeers – uczestnikami Programów Eramus+ Młodzież i Europejski Korpus Solidarności, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w realizacji mobilności międzynarodowych i inicjatyw lokalnych
  • Gry edukacyjne o tematyce europejskiej, m.in.: Koło fortuny, gra zręcznościowa Jenga, gra karciana Time to Move
  • Euroszanse – gra planszowa dla młodzieży, w czasie której uczestnicy poznają ofertę Unii Europejskiej dla młodych i inne możliwości mobilności i aktywności międzynarodowe i krajowe – programy grantowe i konkursy.

O Partnerze:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zarządza kilkunastoma europejskimi i międzynarodowymi programami wspierającymi – finansowo i merytorycznie – edukację formalną i pozaformalną, mobilność i współpracę międzynarodową, wolontariat i sport, a także inicjatywami zwiększającymi dostęp młodzieży do informacji o charakterze europejskim. Fundacja pełni rolę Narodowej Agencji programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji, poszerzaniu wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności, rozwijanie zainteresowań i pasji poprzez działania podejmowane w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych. Program będzie miał też kluczowe znaczenie dla planowanego do 2025 r. utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacji.

Europejski Korpus Solidarności to program dla młodych ludzi i organizacji chcących wziąć udział w działaniach solidarnościowych, w różnych obszarach – od pomocy pokrzywdzonym przez działania na rzecz zdrowia i środowiska, aż do pomocy humanitarnej w całej UE i poza nią. Program daje młodym ludziom możliwość zaangażowania się i zdobycia bezcennego doświadczenia oraz rozwinięcia nowych umiejętności.

Eurodesk – to europejski program informacyjny działający w 37 krajach europejskich. Promuje i zwiększa świadomość na temat oferty Unii Europejskiej i możliwości międzynarodowych dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Krajowe Biuro Eurodesk Polska prowadzi bazę programów grantowych, wydaje publikacje – o wymianach międzynarodowych, studiach, pracy, wolontariacie i stażach za granicą, koordynuje sieć składającą się z kilkudziesięciu organizacji młodzieżowych i instytucji działających na rzecz młodzieży. Konsultanci regionalni i lokalni Eurodesk Polska prowadzą lekcje, warsztaty i gry w szkołach w całej Polsce.

 

Zapraszamy do udziału w 12. Forum Rozwoju Mazowsza już 6-7 grudnia 2022 r.!

Zachęcamy do śledzenia informacji zamieszczanych w Aktualnościach na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

ROZWIŃ
Print Form