Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Zapraszamy do wysłuchania panelu dyskusyjnego pt. „Klub Innowacji UW” 2023/02/21

Innowacje wkraczają w nasze życie w coraz większym zakresie. Dlatego tego tematu nie mogło zabraknąć podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do wysłuchania panelu pt. „Klub Innowacji UW”, podczas którego naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentowali innowacyjne rozwiązania możliwe do wprowadzenia na rynek w obszarze leczenia chorób nowotworowych, biotechnologii oraz ekologii i zdrowego odżywiania. Do wysłuchania panelu w szczególności zapraszamy przedsiębiorców oraz inwestorów.

Na grafice znajduje się hasło: Klub Innowacji UW – rozwiązania możliwe do wprowadzenia na rynek. Obok zdjęcie mężczyzny w garniturze z laptopem oraz unoszącą się nad sprzętem graficzną mapą pomysłów, inspiracji.

Klub innowacji stanowi pomost do współpracy dla przedstawicieli środowiska naukowego oraz przedsiębiorców i inwestorów. W trakcie panelu naukowcy zaprezentowali swoje odkrycia, a także wypracowane technologie i rozwiązania. Słuchacze, w tym przedstawiciele przedsiębiorstw, mają możliwość nawiązać współpracę i wdrożyć prezentowane innowacje w życie lub też zainwestować w ich dalszy rozwój. Klub innowacji to doskonała okazja do budowania relacji między środowiskiem nauki i biznesu. Podczas panelu zaprezentowane zostały poniższe wystąpienia:

  • Dr hab. Tomasz Wilanowski „Drobnocząsteczkowe inhibitory wybranych czynników transkrypcyjnych jako potencjalne leki przeciwnowotworowe”;
  • dr hab. Bożena Zakryś „Biotechnologiczna produkcja 1-3 β glukanu oraz „proszku euglenowego” z gatunków euglenin bogatych w paramylon”;
  • Dr Michał Mijal „Zgrywalizowany Edukacyjny Pakiet Food Waste Management Excellency (ZEP FAME)”.

Dyskusję prowadził Krzysztof Gulda, członek zarządu UWRC sp. z o.o., spółki celowej Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania panelu!

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Print Form