Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Program debaty

Klub Innowacji UW

Czas: 6 grudnia w godzinach 15:00-16:00, Miejsce: Scena Młodych, Centrum Konferencyjne Legia Warszawa, ul. Łazienkowska 3

Prelengenci:

Innowacje wkraczają w nasze życie w coraz większym zakresie. Dlatego tego tematu nie mogło zabraknąć podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do udziału w panelu „Klub Innowacji UW” podczas którego naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentują rozwiązania możliwe do wprowadzenia na rynek. 

O jakich rozwiązaniach będziemy rozmawiać 6 grudnia w godzinach 15:00-16:00?

W obszarze ekologii i zdrowego odżywiania:  

  • Zgrywalizowany Edukacyjny Pakiet Food Waste Management Excellency (ZEP FAME) –  pakiet dla szkół i specjalistów pracujących z dziećmi w wieku szkolnym oraz dla rodzin z dziećmi. Celem projektu jest promowanie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania w duchu no-waste przy jednoczesnej nauce zarządzania czasem, pieniędzmi i innymi zasobami.

Ekspert: Dr Michał Mijal z Wydziału Zarządzania

W obszarze leczenia chorób nowotworowych:  

  • Drobnocząsteczkowe inhibitory wybranych czynników transkrypcyjnych jako potencjalne leki przeciwnowotworowe – Czynniki transkrypcyjne z rodziny Grainyhead-like pełnią onkogenne funkcje w niektórych typach raka, np. w raku jelita grubego. Blokowanie ich aktywności w tych przypadkach prowadzi do spowolnienia lub zahamowania rozwoju choroby.

Ekspert: Dr hab. Tomasz Wilanowski z Wydział Biologii, Instytut Genetyki i Biotechnologii

W obszarze biotechnologii:  

  • Biotechnologiczna produkcja 1-3 β glukanu oraz „proszku euglenowego” z gatunków euglenin bogatych w paramylon. – Wybrane gatunki glonów posiadają β-glukan w formie dużych ziaren wypełniających nawet 1/3 objętości komórki, podczas gdy obecnie wykorzystywana Euglena gracilis ma ziarna zajmujące nie więcej niż 1/10 objętości komórki. Ta różnica daje dużą nadzieję na zwiększenie efektywności dotychczasowych metod produkcji składnika, który ma dobroczynny wpływ na nasz układ odpornościowy.

Ekspert: Prof. dr hab. Bożena Zakryś z Wydziału Biologii

Panel poprowadzi Krzysztof Gulda, członek zarządu UWRC sp. z o.o., spółki celowej UW.

 

O Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza to cykliczne wydarzenie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Tegoroczna edycja Forum odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 grudnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3. Będą to dwa dni wypełnione debatami, warsztatami, symulacjami i rozmowami z udziałem ponad 80 ekspertów i przeszło 40 partnerów reprezentujących różne środowiska – administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Aktywności podczas wydarzenia odbędą się w ramach 3 stref tematycznych: Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do zapoznania się z agendą scenwarsztatów oraz interaktywnych przestrzeni Partnerów. Zachęcamy również do śledzenia informacji zamieszczanych na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

 

Zapraszamy do udziału! 

>>>>Zarejestruj się już dziś<<<<

Print Form