Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Prelegenci

Prof. Dr hab. Marcin Sobczak

Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii
Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii CePT Warszawski Uniwersytet Medyczny

Profesor Marcin Sobczak jest naukowcem i menedżerem posiadającym ponad 25 lat doświadczenia w jednostkach badawczo-dydaktycznych oraz w sektorze prywatnym. 
W 2001 roku uzyskał stopień doktora nauk chemicznych w Politechnice Warszawskiej, 
a w 2012 roku stopień doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2020 roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk 
o zdrowiu. Ukończył studia MBA, a także studia podyplomowe w zakresie zarządzania 
w ochronie zdrowia, higieny i epidemiologii, biomateriałów – materiałów dla medycyny oraz fizyki. 

Pełnił m.in. funkcję prodziekana ds. nauki i przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauki Farmaceutyczne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Sprawował również inne stanowiska kierownicze 
w obszarze nauki (kierownika katedry, zakładu i zespołu). Był również członkiem rad naukowych kilku instytutów badawczych oraz centrów naukowych i transferu technologii. Pełnił funkcję eksperta i recenzenta m.in. w NCN, NCBR, MEiN i Komisji Ewaluacji Nauki. 

Posiada kilkuletnie doświadczenie w sektorze prywatnym, gdzie pełnił funkcję kierownika B+R i kierownika projektu. Prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie badań rozwojowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych. 

Prowadzi badania naukowe w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk inżynieryjno-technicznych. Specjalizuje się w inżynierii biomateriałów, nanofarmacji, chemii farmaceutycznej, fizykochemii polimerów, chemii medycznej i technologii postaci leku. 

Jest współautorem około 120 artykułów opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych oraz 9 patentów. Był kierownikiem i głównym wykonawcą 12 projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Za osiągnięcia naukowe otrzymał 19 nagród, m.in. Zespołową Nagrodę Naukową Ministra Zdrowia. Jest członkiem kilku krajowych towarzystw naukowych. 

 

Print Form