Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Prelegenci

Elżbieta Wiśniewska

Przewodnicząca
Prezydium Warszawsko-Mazowieckiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Ekonomistka z duszą społecznika. Absolwentka UMSC w Lublinie i studiów podyplomowych „Pieniądz i Bankowość” na Uniwersytecie Warszawskim. Ostatnie 15 lat aktywności zawodowej przepracowała w bankowości.  

Obecnie na emeryturze zaangażowana w pracę społeczną. 

Słuchaczka Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i inicjatorka szeregu wydarzeń międzypokoleniowych oraz dla społeczności lokalnej, w tym UTW.  

Od 2015 roku w radach seniorów na różnych szczeblach. 

Rada Seniorów Dzielnicy Wilanów, inicjatorka powołania jako pierwszej w Warszawie dzielnicowej rady seniorów i jej przewodnicząca I kadencji w latach 2015 – 2018. 

W Warszawskiej Radzie Seniorów od 2015 r., w latach 2018 – 2021 wiceprzewodnicząca WRS, aktualnie członek.  

Członek Rady Seniorów Województwa Mazowieckiego. 

Od 2015 delegat wszystkich (I, II, III i IV) kadencji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. W I kadencji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów – członek Prezydium OPS. 

Od maja 2023r. Przewodnicząca Prezydium Warszawsko-Mazowieckiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. 

Aktywnie uczestniczy w wielu spotkaniach/konferencjach senioralnych, w pracach Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej i aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi.  

Priorytety w działaniu: konstruktywna współpraca wszystkich środowisk senioralnych, dotarcie do osób tzw. ”nieobecnych” w całym systemie wsparcia seniorów, tworzenie instrumentów umożliwiających wykorzystanie potencjału osób starszych, budowanie świadomości obywatelskiej wśród seniorów. 

Print Form