Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Partnerzy

Centrum Nauki Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Tu każdy może poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Ekspozycja wypełniona jest interaktywnymi eksponatami, które każdy może samodzielnie wprowadzać w ruch. Nauka jest tu potraktowana interdyscyplinarnie, tak by odpowiadać na naturalną ciekawość i zainteresowania zwiedzających.  Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji.

Otwarta w 2023 roku, dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich, Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, stanowi kontynuację rozwoju instytucji. Jest to centrum badawczo-rozwojowe w zakresie procesów uczenia się. Przewodnią ideą PPK jest „uczeń w centrum”. We współpracy ze środowiskiem nauki, biznesu, edukacji, a przede wszystkim odbiorcami – uczniami, powstają tu nowoczesne rozwiązania edukacyjne, takie jak interaktywne eksponaty, wystawy, scenariusze zajęć. Pracownia zajmuje się także pogłębianiem wiedzy o uczeniu się oraz komunikacją naukową w tym zakresie.

Strona internetowa:

www.kopernik.org.pl

ROZWIŃ

Centrum Nauki Kopernik, spośród wielu działań już realizowanych w nowootwartej dzięki funduszom europejskim, Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, wybrało zestaw edukacyjny dla przedszkolaków oraz interaktywne eksponaty badawcze LivingLab. Uczestnicy Forum będą mogli zapoznać się z zestawem Cztery Pory Roku.  Jest to przykład produktu, wypracowany w procesie badawczo – rozwojowym w PPK. Ten zestaw edukacyjny obejmuje doświadczenia powiązane z porami roku. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Na stanowisku Kopernika będzie można porozmawiać o procesie powstawania rozwiązań edukacyjnych oraz współpracy w ramach PPK.

 

Na Forum będzie dostępny także jeden z eksponatów Living Lab. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prawdziwym badaniu naukowym, które jest realizowane nie w laboratorium, a w przypominającej interaktywny eksponat stacji badawczej, która na co dzień znajduje się na wystawie CNK. Tu można eksperymentować, odkrywając świat nauk społecznych: psychologii, socjologii i nauk o uczeniu się. Jednocześnie uczestnicy biorą udział w badaniach naukowych prowadzonych przez badaczy z całego świata. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się więcej o projekcie Living Lab czyli przestrzeni trójstronnego dialogu pomiędzy naukowcami, centrum nauki i zwiedzającymi.

 

W jednej z debat Forum pt. „Wpadamy na rafy czy budujemy mosty? – Edukacja na miarę wyzwań przyszłości” udział weźmie dr Ilona Iłowiecka-Tańska, Zastępca Dyrektora programowego ds. innowacji w Centrum Nauki Kopernik

 

Print Form