Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

strefa 28_Sharpeo / Instytut Biologii Doświadczalnej Nenckiego PAN 2017/10/24


Firma Sharpeo zajmuje się wdrożeniami innowacyjnych systemów informatycznych, outsourcingiem deweloperów i usług IT. Organizujemy cykliczne spotkania Fire Talk, których celem jest tworzenie społeczności osób chcących rozwijać się i poznawać najnowsze trendy w nowoczesnych technologiach.

Fire Talk  to seria spotkań poświęconych nowym technologiom, łącząca ekspertów IT ze wszystkich obszarów. Dynamiczne prezentacje wieńczy sesja networkingowa, podczas której możesz bliżej poznać speakerów, dopytać się o interesujące Cię kwestie oraz poznać innych uczestników wydarzenia.

Podczas „Fire Talk – Find yourself in IT” (26.10.17, w Strefie Networkingu) na Forum Rozwoju Mazowsza opowiemy o:
• możliwych ścieżkach kariery w branży technologicznej na Mazowszu i nie tylko,
• perspektywach rozwoju w IT dla osób, które nie są profesjonalnymi programistami,
• jak zostać programistą bez wykształcenia informatycznego
• jak nauczyć się programować.


 

Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN (26.10.17)

W ramach Forum zapraszamy do zapoznania się z potencjałem Instytutu Nenckiego PAN w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań oraz oferowanych przez nasz Instytut możliwości partnerstwa, zakresu badań i doradztwa dla przemysłu w obszarze wysokospecjalistycznych technologii biologicznych.

Zespoły naukowe Instytutu prowadzą badania w zakresie szeroko rozumianych badań biologicznych, a realizowane prace mają charakter innowacyjny i interdyscyplinarny. Pracownie Instytutu prowadzą także działalność usługową wpisując się w działania na rzecz gospodarki.

Instytut ma do zaoferowania użytkownikom zewnętrznym szeroki zakres usług badawczych oraz najnowocześniejszą aparaturę badawczą. Oferujemy również szeroką gamę usług, których celem jest wprowadzenie na rynek innowacyjnych metod diagnostyki oraz nowoczesnych terapii, w tym prowadzenie badań przedklinicznych, wsparcie w opracowaniu dermokosmetyków, usług z zakresu inżynierii genetycznej i produkcji zwierząt transgenicznych. Możemy pochwalić się dostępnymi obecnie na rynku produktami powstałymi w wyniku badań prowadzonych w Instytucie Nenckiego we współpracy z podmiotami przemysłowymi. W efekcie realizacji wspólnego projektu z Laboratorium Dr I. Eris wprowadzono do sprzedaży 7 typów specjalistycznych dermo kosmetyków: 2 kremy z serii Pharmaceris V dla pacjentów z problemem bielactwa i zmianami depigmentacyjnymi, specjalistyczny szampon Pharmaceris H Stimutone spowalniający proces siwienia i stymulujący wzrost włosów, a także 4 kremy z serii Lirene Ideale Pro. Kolejnym przykładem wprowadzonego na rynek produktu powstałego we współpracy z przemysłem jest program terapeutyczny Dr Neuronowski® – nowatorskie narzędzie wspomagające rehabilitację dzieci i dorosłych z zaburzeniami mowy oraz innymi zaburzeniami poznawczymi.

Swoją ofertę kierujemy głównie do przedstawicieli biznesu – doceniamy naszą dotychczasową współpracę z przemysłem i jesteśmy otwarci na nowe partnerstwa z podmiotami przemysłowymi z branży farmaceutycznej, kosmetycznej, biomedycznej, aby wprowadzać na rynek nowe produkty.

Szczegółowe informacje i aktualności dotyczące działaności Instytutu Nenckiego znjadują się stronie głównej Instytutu:

http://www.nencki.gov.pl/ oraz w zakładce http://www.nencki.gov.pl/archiwum

Print Form