Strefa Synergii
ARMSA_PPT_UNIMOS_ Mazowiecki Park Naukowo-Technologiczny
Partnerzy:
Agencja Rozwoju Mazowsza S.A
Płocki Park Przemysłowo Technologiczny wraz z Mazowieckim Klastrem Chemicznym oraz Fungibusters – startupem chemicznym i Inwill – startupem technologicznym
Fundacja UNIMOS wraz z AgroBio Cluster oraz firmami Euroinversia i Rec.On
Mazowiecki Park Naukowo-Technologiczny- Park Spółdzielczy w Płońsku wraz z Klastrem Bezpieczna Żywność
Partnerami Strefy są podmioty wchodzące w skład ekosystemu mazowieckich instytucji regionalnych oraz współpracujących z nimi klastrów, które poprzez wspólne działania i realizację komplementarnych, sieciowych projektów aktywnie oddziałują na wzrost i konkurencyjności regionu. Prezentacje partnerów będą dokonywane na poszczególnych stoiskach strefy podczas Forum.
Aktywności w Strefie Synergii:
Strefa Płockiego Parku Przemysłowego:
Fungibusters – startup chemiczny w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym S.A.
Fungibusters Sp. z o.o. jest młodą prężnie rozwijającą się firmą, opierającą swoje działania na wykorzystywaniu innowacyjnych rozwiązań służących do usuwania grzybów, pleśni i bakterii. Największym sukcesem Spółki jest opracowanie własnego, autorskiego produktu, który jest wieloaspektowym preparatem biobójczym. Cechą charakterystyczną tego produktu jest jego niezwykła uniwersalność, skuteczność oraz działanie prewencyjne zapobiegające odtwarzaniu się grzyba lub pleśni. Środek ten jest głęboko- penetrujący, co jest jego wielkim atutem – dzięki temu nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża do aplikacji. Z uwagi na proekologiczne właściwości tego innowacyjnego środka Spółka Fungibusteres zgłosiła swój udział w programie Accelerator – Climate-kic organizowanym przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego, w którym została jednym z laureatów.
Inwill sp. z o.o. jest firmą zajmująca się opracowywaniem rozwiązań innowacyjnych w przemyśle energetycznym, zwłaszcza w obszarze energii odnawialnej.
Inwill bierze udział w pierwszej edycji programu pilotażowego Pilotmaker zarządzanego przez Techbrainers, który pozwolił na sfinansowanie części badanego projektu. W ramach programu staliśmy się partnerem biznesowym Tauron i byliśmy prezentowani na Impact 17 oraz R&D Summit.
W 2017 roku Zespół Inwill opracował projekt nowoczesnej baterii litowo-jonowej, która wykazuje nieznane wcześniej nauce właściwości. Cechą charakterystyczną jest zwiększenie pojemności eklektycznej przy jednoczesnym obniżeniu wagi oraz rozmiaru. Standardowy akumulator o pojemności 100 Ah wykonany w powszechnie znany nauce sposób waży około 40 kg, standardowe rozmiary to 327/170/230mm.Proponowane przez Inwill rozwiązanie w tym momencie dla tej samej pojemności ma wymiary 240/135/190mm (dł/szer/wys) i waży około 12 kg.. Obecnie trwają prace zmierzające do poprawienia w sposób znaczny uzyskanych dotychczas parametrów.
Innowacyjność rozwiązania przejawia się również w sposobie ładowania akumulatora.
Stoisko będzie zawierało następujące elementy:
– wyniki badań potwierdzające działanie magazynu energii;
– pokaz slajdów prezentujący magazyn energii;
– Prezentacja będzie zawierała zdjęcia i filmy z działania magazynu energii.