Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Engineo Sp. z o.o. 2018/09/27

Firma Engineo powstała lipcu 2011 roku. Głównym obszarem jej działalności jest kompleksowe zarządzanie rozwojem nowego produktu dla branży rowerowej. Firma zajmuje się zarówno generowaniem pomysłów, opracowywaniem dokumentacji konstrukcyjnej, jak i wdrażaniem technologii produktu do produkcji seryjnej.

Engineo oferuje szeroki wachlarz usług i zatrudnia wielu wybitnych specjalistów. W skład trzydziestoosobowego zespołu wchodzą wysoko wykwalifikowani konstruktorzy, technolodzy oraz projektanci wzornictwa przemysłowego. Własne laboratorium wyposażone w specjalistyczne urządzenia pozwala na weryfikację aktualnie projektowanych rozwiązań.

Engineo ma na swoim koncie wiele innowacyjnych rozwiązań, nagradzanych na targach branżowych oraz w konkursach organizowanych przez specjalistyczną prasę.

Firmie od lat przyświeca dewiza, że dobrze zaprojektowany produkt nie może być tylko estetyczny lub tylko funkcjonalny lub tylko ekonomiczny. Dobrym produktem może być jedynie taki, który łączy wszystkie te elementy.

Więcej informacji: www.engineo.pl

 

ENGINEO NA 9. FORUM ROZWOJU MAZOWSZA

Engineo we współpracy z partnerem zaprezentuje:

 • rezultat projektu „Opracowanie ultra wytrzymałej ramy kompozytowej do roweru z zastosowaniem grafenu, wraz z opracowaniem technologii jej wytwarzania” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w ramach działania 1.2, czyli nowatorską ramę rowerową z kompozytu karbonowo-grafenowego (rozwiązanie stanowi innowację na rynku rowerowym w Polsce jak i za granicą);
 • w pełni funkcjonalny prototyp, umieszczony na specjalnym trenażerze dzięki czemu każdy z uczestników 9FRM będzie mógł na niego wsiąść i wypróbować rower w warunkach symulowanej jazdy;
 • unikalny materiał jakim jest grafen w różnych jego formach (wielkopowierzchniowy, płatkowy itp.) i opowie o możliwościach wykorzystania go w przemyśle

 

Engineo zaprasza także na:

 • prezentacje, konsultacje i warsztaty min. z zakresu: „Jak się projektuje rower?”, „Jak wybrać odpowiedni rower dla siebie?”
 • atrakcję dla „ciekawskich”: próbki kompozytu karbonowo-grafenowy oraz samego grafenu.

 

Partnerem Engineo w strefie jest Advanced Graphene Products Czytaj więcej

 

 

PREZENTACJE W STREFIE PARTNERA

Prototyp roweru karbonowo-grafenowego
Kiedy?

17 października, od godz. 13.00

18 października, od godz. 11.00

ZAPISY:

Aby zapisać się na prezentację wyślij maila na adres: forumrozwojumazowsza@mazowia.eu

Podaj:

 • tytuł „Prototyp roweru karbonowo-grafenowego”
 • DATĘ (tj. 17.10 lub 18.10)
 • imię i nazwisko.

Otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona. Nie zapomnij wcześniej zarejestrować się jako uczestnik 9FRM.

Co pokażemy?

O czym opowiemy?

 • zaprezentujemy w pełni funkcjonalny prototyp roweru karbonowo-grafenowego umieszczony na specjalnym trenażerze;
 • zainteresowani będą mogli na niego wsiąść i wypróbować rower w warunkach symulowanej jazdy.
Kogo zapraszamy?

użytkowników rowerów i pasjonatów rowerowych

Prezentację prowadzi:

Michał SzlachetkaMaciej Gałązka

Michał Szlachetka – Prezes Zarządu Engineo Sp. z o.o. , absolwent Politechniki Koszalińskiej od początku kariery związany z branżą rowerową, odpowiedzialny za liczne wdrożenia nowych produktów oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produkcyjnych. Brał udział w licznych wdrożeniach nowych produktów i usług branży rowerowej.

WARSZTATY W STREFIE PARTNERA

Jak projektuje się rower?
Kiedy? 17 października, od godz. 15.00
ZAPISY:

Aby zapisać się na prezentację wyślij maila na adres: forumrozwojumazowsza@mazowia.eu

Podaj:

 • tytuł „Jak projektuje się rower?”
 • imię i nazwisko.

Otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona. W warsztacie może wziąć udział 15 osób. Nie zapomnij wcześniej zarejestrować się jako uczestnik 9FRM.

Co pokażemy?

O czym opowiemy?

 • kompletny proces projektowania roweru,
 • znaczenie wdrożenia w fazie projektowania,
 • trendy w projektowaniu.
Kogo zapraszamy? użytkowników rowerów i pasjonatów rowerowych
Warsztat prowadzi: Andrzej Żuczkowski – dyrektor kreatywny, absolwent wrocławskiej ASP na kierunku wzornictwo przemysłowe, twórca nowoczesnych, funkcjonalnych oraz atrakcyjnych wizualnie projektów, stanowiących odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników jednośladów
Grafen w teorii i praktyce
Kiedy? 18 października, godz. 12.30
ZAPISY:

Aby zapisać się na warsztat wyślij maila na adres: forumrozwojumazowsza@mazowia.eu

Podaj:

 • tytuł „Grafen w teorii i praktyce”
 • imię i nazwisko.

Otrzymasz od nas  maila z potwierdzeniem uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona. W warsztacie może wziąć udział max. 30 osób. Nie zapomnij wcześniej zarejestrować się jako uczestnik 9FRM.

O czym opowiemy? Co pokażemy?

Warsztat w formie prezentacji. Opowiemy m.in.

 • o tym czym jest grafen,
 • jak powstaje,
 • jak go przetwarzać,
 • jakie są rozwiązania aplikacyjne grafenu
Warsztat prowadzi: prof. dr hab. inż. Piotr Kula – absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej (1975). Doktorat, wyróżniony Nagrodą Ministra (1982), habilitację (1994) oraz tytuł profesora (2001) uzyskał w Politechnice Łódzkiej. Reprezentuje dyscyplinę naukową Inżynieria Materiałowa. Laureat Nagrody Wojewody Łódzkiego w Kategorii Wynalazek w roku 2007 oraz Nagrody Łódzkiego Towarzystwa Naukowego w roku 2015. Obecnie pracuje w Instytucie Inżynierii Materiałowej PŁ. W latach 2012-2016 Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Innowacji. Prezes Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

 

KONSULTACJE W STREFIE PARTNERA

Jak wybrać odpowiedni rower dla siebie?
Kiedy?

17 października, godz. 12.00 – 16.00

Bez zapisów. Nie zapomnij jednak  zarejestrować się jako uczestnik 9FRM.

Kogo zapraszamy?

użytkowników rowerów i pasjonatów rowerowych

Konsultacje prowadzi:

Sebastian Paszko – dyrektor R&D Engineo, twórca wielu innowacji technologicznych w branży rowerowej

Zobacz live z Andrzejem Żuczkowskim,  Wiceprezesem i Dyrektorem Kreatywnym Engineo o obecności na 9. Forum Rozwoju Mazowsza:

Spotkanie z Andrzej Żuczkowski Wiceprezesem i Dyrektorem Kreatywnym Engineo Partnerem 9 FRM 🙂 Na miejsce spotkania…

Opublikowany przez Fundusze dla Mazowsza Środa, 12 września 2018

Print Form