Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Empis & Sensum Mobile Sp. z o.o. 2018/09/27

Firma Empis & Sensum Mobile Sp. z o.o. powstała z połączenia dwóch firm: Sensum Mobile i Empis.

Sensum Mobile założył w 1995 roku Zbigniew Przyrowski, psycholog kliniczny, Instruktor Senior terapii Integracji Sensorycznej, autor wielu narzędzi diagnostycznych, diagnosta i terapeuta, ale także prekursor i propagator terapii Integracji Sensorycznej w Polsce Prowadzi wiele szkoleń między innymi z zakresu: terapii ręki, autyzmu i SI, ADHD i SI i innych.

Firmę Empis założył w 2005 roku Mateusz Przyrowski – prekursor produkcji i dystrybucji profesjonalnego sprzętu do prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej. Firma jest największym w Polsce i jednym z największych w Unii Europejskiej producentów i dystrybutorów sprzętu i pomocy do terapii SI. Dzięki współpracy z firmami w Unii Europejskiej dysponuje ona największą ofertą zabawek edukacyjnych oraz sprzętu i pomocy do wyposażania sal SI w gabinetach prywatnych, żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Po połączeniu obu firm powstało m.in.  Centrum Procesów Sensorycznych, w którym odbywają się diagnozy dzieci w zakresie zaburzeń SI, terapie SI, treningi słuchowe, zintegrowane terapie, terapia ręki, zajęcia logopedyczne, zajęcia multisensoryki dla niemowlaków, porady psychologiczne i wiele innych. Centrum dysponuje najlepiej w Polsce wyposażonymi salami do terapii indywidualnej i grupowej. Prowadzi także unikalne w skali kraju zintegrowane terapie np.: zintegrowana terapia SI + Logopedia, SI + terapia ręki, SI + Snoezelen i inne. Zapewniają one dzieciom trening zaburzonych funkcji podczas jednych zajęć i przynoszą o wiele lepsze i szybsze efekty terapeutyczne. Pod nadzorem merytorycznym Zbigniewa Przyrowskiego i doświadczonych terapeutów/ psychologów, logopedów, pedagogów, rehabilitantów  dzieci mają zapewnioną najlepszą opiekę w Polsce.

Więcej informacji:

www.procesysensoryczne.pl, www.zbigniewprzyrowski.pl oraz www.empis.pl

 

EMPIS & SENSUM MOBILE NA 9. FORUM ROZWOJU MAZOWSZA

Empis & Sensum Mobile zaprezentuje:

  • założenia i wyniki projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020: “Opracowanie inteligentnych narzędzi do wczesnej diagnostyki oraz pomiarów terapii dzieci z zaburzeniami SI”
  • wybrane produkty – sprzęt i pomoce do terapii Integracji Sensorycznej, w tym:

System SENSIS

Zjeżdżalnia Climb System

   

oraz domek lustrzany

  

 

Integracja sensoryczna to umiejętność mózgu, która pozwala odczuwać,  porządkować,  składać w spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce – wzrokowe, słuchowe, dotykowe, pochodzące z ruchu i grawitacji czy wreszcie węchowe i smakowe. Mózg nabywa i rozwija tą umiejętność przez całe życie. Dzięki umiejętności organizowania i rozpoznawania docierających informacji sensorycznych, dziecko rozwija mechanizmy uczenia się i zachowania. Ten proces organizacji informacji sensorycznych jest fundamentem takich umiejętności jak te związane z ruchem, mową, emocjami, uwagą, relacjami społecznymi i percepcją.

Terapia integracji sensorycznej jest poprawą organizacji pracy mózgu poprzez ćwiczenia w których dziecko doświadcza zróżnicowanych bodźców sensorycznych podczas ruchu. Różni się ona od wielu innych technik bo nie uczy dziecka specyficznych umiejętności (np. liczenia, rysowania linii między określonymi punktami, czy jazdy na rowerze itp.) ale raczej wzmacnia zdolności uczenia się mózgu (redukuje poziom zaburzeń w jego pracy i pozwala na precyzyjne i szybkie uczenie się).

Właściwie rozpoznane i opracowane bodźce sensoryczne stanowią podłoże wielu mechanizmów związanych z ruchem, postawą /równowagą/, napięciem mięśni czy integracją odruchową.

Terapia integracji sensorycznej jest postrzegana przez dzieci jako wspaniała zabawa ale terapeuci znają cele ćwiczeń i osiągają oczekiwane zmiany w zachowaniu dziecka. Można powiedzieć,  iż terapia integracji sensorycznej jest „naukową zabawą”.

 

 

KONSULTACJE W STREFIE PARTNERA

Wskazówki dotyczące postępowania w terapii sensorycznej
Kiedy? 17 października, godz. 10.30 – 15.30
Czego dotyczą konsultacje? Zakres merytoryczny konsultacji to wywiad na temat dziecka oraz wskazówki dotyczące postępowania w terapii.
Kogo zapraszamy? Rodziców i opiekunów dzieci oraz wszystkich zainteresowanych informacjami nt. integracji sensorycznej.
Ekspert prowadzący: Magdalena Wiktorowicz – terapeuta integracji sensorycznej. Pracownik Empis & Sensum Mobile Sp. z o.o, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi z zaburzeniami SI. Członek Zespołu Badawczego realizującego w firmie projekt p.t. „Opracowanie inteligentnych narzędzi do wczesnej diagnostyki oraz pomiarów postępu dzieci z zaburzeniami SI.

PREZENTACJE W STREFIE PARTNERA

Funkcjonalności programu „Opracowanie inteligentnych narzędzi do wczesnej diagnostyki oraz pomiarów terapii dzieci z zaburzeniami SI” oraz wybrane produkty

Zobacz jak wypowiedź Prezesa Empis & Sensum Mobile Sp. z o.o. na Facebooku:

https://www.facebook.com/MJWPU/videos/313873959422475/?__xts__%5B0%5D=68.ARCUb0RKkW1ojiRvpIo5uelWqQ6sbtpBTLgFFOuodlWu7vFuKHFx-JFDpewhmeP9kAIp4MiNyZ_ygzj6VrIbHen7Lhsi0YuTcNan_peBAtgMJxEOdWuSEc7MISz-oT3kkmpfvmmhzhujj9aY3682wo2uXm7VxheYINpYcFKqP6QiDsLG2XQf&__tn__=-R

 

Print Form