Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Zielone miasta przyszłości – planujemy czy realizujemy?” 2023/01/23

Które miasta są liderami pod względem zanieczyszczenia powietrza? Czy nakazy i zakazy mogą być skutecznym narzędziem wspierania transformacji energetycznej? Jakie są wyzwania i dobre praktyki w realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu? I co z tym wszystkim ma wspólnego Nowy Europejski Bauhaus? O tym rozmawiali eksperci debaty pt. „Zielone miasta przyszłości – planujemy czy realizujemy?” zorganizowanej podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

Szacuje się, że miasta odpowiadają za 70% emisji gazów cieplarnianych na świecie. Nieuchronnie wpływa to na zdrowie i warunki do życia mieszkańców. Paradoksalnie lepiej z wyzwaniem ograniczania zanieczyszczenia powietrza radzą sobie większe ośrodki miejskie. I właśnie o dobrych praktykach we wspieraniu transformacji energetycznej rozmawiali eksperci debaty prowadzonej przez Agnieszkę Warso-Buchanan Liderkę Programu Czyste Powietrze w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowej Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak zarządzać miastami w czasach kryzysu energetycznego? W jaki zachęcić mieszkańców do zmiany utartych nawyków? O tym również opowiedzieli:

  • Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawa
  • Artur Zieliński, Zastępca Prezydenta Miasta Płock ds. Rozwoju i Inwestycji
  • Sebastian Gojdź, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej
  • dr Agata Dembek, Adiunkt w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym Akademii Leona Koźmińskiego
  • Kamil Kowalski, Dyrektor Integracja LAB, Architekt wnętrz, projektant dostępności, Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

 Zapraszamy do obejrzenia debaty

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin)

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Print Form

Galeria zdjęć