Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – plan dla Mazowsza” 2023/02/02

Ciągłe zmiany, presja społeczna i zupełnie niespodziewane wyzwania to realia czasów w których żyjemy. To wszystko ma znaczenie dla zdrowia psychicznego, a w szczególny sposób wpływa na najmłodszych, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Dlatego jednym z głównych tematów 12. Forum Rozwoju Mazowsza była rozmowa o systemowym dbaniu o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a także potrzebach i wyzwaniach w tym zakresie u progu kolejnej perspektywy unijnej.

Coraz częściej w przestrzeni publicznej mówi się o potrzebie dbania o zdrowie psychiczne, jednak osoby potrzebujące pomocy wciąż bywają stygmatyzowane przez otoczenie. Jak wygląda sytuacja psychiatrii  dzieci i młodzieży? Jak pomóc dziecku i rodzinie w potrzebie? Jakich zmian wymaga podejście do leczenia chorób psychicznych? O tym rozmawiał Rafał Szymański, rodzic i autor wystąpienia „Depresja to porywacz naszych dzieci” , z ekspertami debaty, w której udział wzięli:

  • Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
  • Michał Stelmański, Prezes Zarządu Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu
  • dr Tomasz Rowiński, Prezes Zarządu EZRA UKSW, Zastępca Dyrektora Instytutu Psychologii UKSW w Warszawie
  • dr n. med. Anna Depukat, Kierownik Biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego
  • dr n. med Lidia Popek, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży na Mazowszu
  • dr hab. n. med. Maria Radziwoń-Zaleska, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii

 

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

12.Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8,6 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

 

Print Form

Galeria zdjęć