Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Stabilność czy ryzyko? Skok na wyższy poziom gospodarki” 2023/01/25

Czy rozwój naszej gospodarki to bardziej skok czy może ewolucja? Jakie są potrzeby w zakresie finansowana z Unii Europejskiej? Jak zwiększyć skalę oddziaływania innowacyjnych rozwiązań?  I jakich kompetencji potrzebuje rynek? O tym rozmawiali eksperci debaty pt. „Stabilność czy ryzyko? Skok na wyższy poziom gospodarki”, która odbyła się podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

Zielona i cyfrowa transformacja to słowa klucze w perspektywie unijnej na lata 2021-2027. Jakie są potrzeby przedsiębiorstw w zakresie innowacji? Jaka jest rola sektora naukowego? Zapraszamy do obejrzenia debaty prowadzonej przez dr hab. inż. Przemysława Dubela, Pełnomocnika Rektora ds. projektów strategicznych, p.o. Dyrektora Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii. W rozmowie udział wzięli:

  • dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor ds. rozwoju, Politechnika Warszawska,
  • Patrycja Zeszutek, Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej,
  • Edyta Kocyk, Prezes Sidly,
  • Grzegorz Gołąb, Prezes Zarządu Pro-Environment Polska,
  • Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

 

Fundusze Europejskie na Badania i rozwój – Złóż wniosek od 31 stycznia

Już od 31 stycznia mazowieccy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na działania z obszaru badań i rozwoju. Środki zainwestowane zostaną w tworzenie lub rozwój zaplecza badawczego, a także realizację projektów badawczo-rozwojowych. Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Szczegółowe informacje o konkursach z działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Print Form

Galeria zdjęć