Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Rozwój lokalny dzięki zaangażowaniu młodych osób” 2023/02/01

Jak zwiększyć szanse rozwojowe naszych miast i gmin? Czy rozwój lokalny jest możliwy bez udziału młodych osób? Podczas debaty poznamy sprawdzone metody dialogu i aktywizacji młodzieży, które mają szansę odwrócić trend wyludniania się gmin i małych miast oraz zachęcą młodych do angażowania się w tworzenie atrakcyjnych przestrzeni lokalnych. Zapraszamy do obejrzenia!

Na grafice znajduje się hasło: Rozwój lokalny dzięki zaangażowaniu młodych osób. Obok zdjęcie grupy młodych osób.

 

Podczas debaty zostały zaprezentowane aktualne trendy demograficzne, wskazujące na niekorzystną proporcję między młodymi a starszymi ludźmi. Eksperci dyskutowali o tym, jak zachęcić młodych ludzi do aktywnego włączania się w działania w społecznościach lokalnych oraz współprojektowania przyszłości swoich małych ojczyzn. Dowiedz się, dlaczego warto dołączyć do młodzieżowej rady miasta czy gminy i co już teraz możesz zrobić na rzecz swojego regionu. W debacie udział wzięli:

 

  • dr hab. Agnieszka Kopańska, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
  • dr Olga Napiontek, Wiceprezeska zarządu Fundacja Civis Polonus
  • Małgorzata Witek, Radna Gminy Oborniki, opiekunka Młodzieżowej Rady w Obornikach
  • Adam Majewski, Fundacja Civis Polonus

Dyskusję prowadził Wojciech Mastalski, Fundacja Civis Polonus.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

 

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl . 

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Print Form

Galeria zdjęć