Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Innowacje w edukacji – jak to zrobić mądrze?” 2023/02/13

Czy jesteśmy gotowi na rewolucję w szkole? Dlaczego zmiany w edukacji nie powinny zachodzić szybko? I na czym polega odpowiedzialność we wprowadzaniu innowacji? O tym wszystkim rozmawiali Eksperci podczas debaty: „Innowacje w edukacji – jak to zrobić mądrze?”. Zapraszamy do wysłuchania dyskusji zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

Na grafice znajduje się hasło: Innowacje w edukacji – jak to zrobić mądrze? Obok zdjęcie młodej dziewczyny, nad nią znajduje się graficzna mapa myśli.

 

Podczas debaty Eksperci szukali odpowiedzi na pytanie, jak pielęgnować w uczniach twórczość i kreatywność, a także w jaki sposób zniwelować nadmierną presję edukacyjną. W trakcie rozmowy poruszono także kwestię kształcenia przez całe życie oraz ideę stworzenia systemu edukacji, który uwzględniałby różnorodność ludzi w sposobie czy tempie nauki. Ponadto podjęto również temat rozbieżności między tym, czego uczymy się w szkole, a potrzebami rynku pracy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W dyskusji uczestniczyli:

 

  • dr Krzysztof Murawski, Dyrektor ds. Innowacji Centrum Nauki Kopernik;
  • dr Jan Aleksander Wierzbicki, Dyrektor Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie;
  • Dorota Łoboda, Prezes Fundacji Rodzice mają Głos, Ekspert ds. Edukacji;
  • Dominika Szulc, Dyrektor studiów online, Fundacja Uniwersytet Dzieci.

 

Dyskusję prowadziła Elżbieta Szymanik, Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

 

 

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Print Form

Galeria zdjęć