Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie” 2023/01/26

Jako Polacy mamy potencjał i aspiracje, by stać się Europejską Dolina Krzemową, jednak nasz ekosystem startupów jest oceniany w raportach, m.in. Startup Genome 2022 dopiero w drugiej pięćdziesiątce ekosystemów wschodzących. Jak to zmienić? Podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza dyskutowaliśmy na temat działania  programów akceleracyjnych, a także roli Samorządu i sektora publicznego w tworzeniu lokalnego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości. Zapraszamy do obejrzenia!

Na grafice znajduje się hasło: Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie. Obok zdjęcie kobiety w stroju biznesowym na linii startowej, przygotowującej się do biegu.

 

 

Chcesz otworzyć własną firmę ale nie wiesz od czego zacząć? Skąd czerpać pomysły? Jak sprawdzić model biznesowy? Wysłuchaj debaty: „Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie” i dowiedz się, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas zakładania startupu, a także jak ich uniknąć. Dyskusja dotyczyła również zmieniającego się rynku startupów, potrzeb oraz możliwych form wsparcia, które mogą mieć przełożenie na ich rozwój. W dyskusji uczestniczyli:

 

  • Adrian Migoń, CEO Youth Business Poland;
  • Aleksandra Szwed, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie;
  • Monika Borowiecka, Partner Zarządzający w Tangent Line VC;
  • Dorota Matczak, CEO Phibox.

 

Dyskusję prowadził Jakub Sito, dziennikarz i konsultant biznesowy.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Print Form

Galeria zdjęć