Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Szukasz funduszy na innowacje? Przyjdź do nas! 2017/10/17

Żyjemy w dynamicznych czasach, oferujących coraz większe możliwości wyboru. Dlatego zdolność do szybkiego wprowadzania innowacyjnych produktów i usług stanowi o przewadze konkurencyjnej firmy. To wszystko sprzyja pozyskiwaniu nowych konsumentów i klientów, a także utrzymaniu lojalności wobec marki. Różne są drogi do powstawania innowacji, ale jedno jest pewne – zawsze na którymś etapie potrzebne będą fundusze. Jeśli nie już na etapie opracowania innowacji, to na pewno na etapie wdrożenia.

Innowacyjne rozwiązania mogą wdrażać zarówno małe firmy, jak i duże korporacje. Firmy różnią się doświadczeniem, potencjałem kadrowym, czy też zapleczem do opracowywania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Warto więc sprawdzić możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania. Działania muszą jednak wynikać ze strategii biznesowej, czyli odpowiadać rzeczywistym potrzebom i analizie rynku. Tylko wtedy staranie się o dofinansowanie ma sens.

Fundusze na innowacje dostępne są zarówno na poziomie regionalnym, jak i krajowym. Środki wspierają cały proces powstawania innowacji, od etapu opracowania rozwiązania po wdrożenie. Pomagają w nawiązaniu współpracy z sektorem naukowym, a także tworzeniu i rozwoju niezbędnego zaplecza badawczego, np. laboratoriów i centrów badawczo-rozwojowych. Fundusze dystrybuowane są przez wiele instytucji, np. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych UE. Za inwestycje unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego odpowiada natomiast Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

O tym, jakie są możliwości zwiększania innowacyjności firm, porozmawiamy podczas debaty „Finansowanie innowacji” już 26 października w godzinach 12.00-13.00. W debacie wezmą udział: Zygmunt Krasiński Dyrektor KPK Programów Badawczych UE, Arkadiusz Lewicki Dyrektor KPK ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, Marek Palka Koordynator ds. transportu i inżynierii mechanicznej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Bartosz Sokoliński Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Uczestnicy wydarzenia poznają też przykład włączenia funduszy unijnych w realizację strategii biznesowej producenta kominków i akcesoriów kominkowych firmy Kratki.pl. Dowiedz się więcej.

Zapraszamy na 8. Forum Rozwoju Mazowsza.
Udział jest bezpłatny. Zapisz się już dziś!

 

 

fot. Pixabay.com

Print Form