Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Startup w mieście. Jak wspierać powstawanie i rozwój młodych firm? 2017/10/16

O rozwoju miast świadczy nie tylko zdolność do przyciągania dużych graczy, ale też kreowanie warunków do powstawania i rozwoju mikro, małych i średnich firm. Początki własnego biznesu bywają trudne, dlatego tak ważne jest tworzenie ekosystemu wsparcia młodych przedsiębiorców. To zadanie wymaga zaangażowania samorządów i innych partnerów społeczno-gospodarczych.

Droga od pomysłu do prawdziwego biznesu bywa kręta. Zwłaszcza w pierwszym roku, gdy ryzyko niepowodzenia bywa dosyć wysokie. Kluczowe jest więc kreowanie kompleksowej oferty dla młodych przedsiębiorców. W jej skład mogą wchodzić np. przestrzenie coworkingowe, które pozwalają na minimalizację kosztów na starcie, ale też czerpanie z wiedzy i doświadczeń innych osób. Inny aspekt to specjalistyczne wsparcie doradcze i ekspercie, które ułatwia stawianie nie tylko pierwszych, ale i kolejnych kroków w biznesie. Pomoc w opracowaniu strategii rozwoju firmy, szkolenia, coaching, mentoring to tylko niektóre z możliwości. Tego typu działania mogą być realizowane przez instytucje otoczenia biznesu, takie jak np. inkubatory przedsiębiorczości, parki przemysłowo-technologiczne, jak i centra transferu technologii. Mogą też wpisywać się w inicjatywy realizowane przez samorządy czy fundacje.

O tym jak wspierać powstawanie i rozwój młodych firm porozmawiamy podczas debaty „Startup w mieście” już 26 października w godzinach 10.00-11.00. W dyskusji wezmą udział Michał Olszewski Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Jacek Koziński Prezes Agencji Rewitalizacji Starówki, Katarzyna Wierzbowska Prezes Fundacji Klub Przedsiębiorczych Kobiet, Tomasz Jabłoński Co-founder Startup Academy, Instytut Kreowania Przedsiębiorczości i Cezary Woszczyk Prezes firmy Sharpeo. Moderatorem dyskusji będzie Jeremi Jak Założyciel i Managing Director Public Space – Instytutu Komunikacji i Taktyk Wzrostu. Uczestnicy wydarzenia poznają także przykład tworzenia lokalnej społeczności przedsiębiorców na warszawskim Targówku. Dowiedzą się również, czym jest finansowanie anielskie.

 

fot. Pixabay.com

Print Form