Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Panel tematyczny | Cyfrowe możliwości: Wykorzystanie potencjału usług zdalnych 2024/09/26

Polska, wbrew powszechnym opiniom, jest krajem o zaawansowanym poziomie cyfryzacji. Dostęp do zdalnych usług publicznych oraz wysokiej jakości internetu sprawia, że Polacy mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych. Jednak rozwój technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI) czy usługi w chmurze, wymaga ciągłych inwestycji i adaptacji, aby nie pozostawać w tyle w dynamicznie zmieniającym się świecie.
 
Debata „Cyfrowe możliwości: Wykorzystanie potencjału usług zdalnych” skupia się na różnych aspektach transformacji cyfrowej, która dotyczy zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego. Rozwój e-commerce, platform streamingowych, gamingowych, a także aplikacji mobilnych, stawia przed organizacjami wyzwania, którym muszą sprostać, aby utrzymać konkurencyjność na rynku. Z drugiej strony, obywatele, którzy na co dzień korzystają z tych usług, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ich przyszłości.
 
W trakcie debaty omówione zostaną kwestie takie jak konieczność transformacji cyfrowej w celu utrzymania konkurencyjności organizacji, rozwój usług w chmurze oraz to, czy stanowią one większą szansę, czy zagrożenie. Dyskutanci zastanowią się również, czy Polacy chętnie korzystają z oferowanych im publicznych usług zdalnych i które z nich cieszą się największą popularnością. Istotnym tematem będzie także rola Unii Europejskiej w rozwoju usług zdalnych – czy UE wspiera te działania, czy też narzuca zbyt wiele ograniczeń, które mogą hamować rozwój branży.
 
Debata jest skierowana do wszystkich zainteresowanych tematyką cyfryzacji, zarówno w kontekście usług publicznych, jak i prywatnych, oraz jej wpływem na codzienne życie obywateli i funkcjonowanie przedsiębiorstw.
Print Form