Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Obejrzyj debatę pt. „I kto tu kogo uczy?”  2022/02/02

Pandemiczna rzeczywistość, bardziej niż wcześniejsze doświadczenia, wyostrzyła potrzebę dbania o kondycję psychospołeczną, a także odporność na stres u dzieci i młodzieży. Kompetencje z tych obszarów stały się jednymi  z kluczowych do rozwinięcia w trakcie edukacji. Jak bardzo zmieniła się rola szkoły i nauczycieli? Jak zaciekawić  i wzmacniać zainteresowania uczniów? Co zrobić, żeby technologie nie były celem samym w sobie, ale efektywnym narzędziem kształcenia? Jak zadbać o równy dostęp do edukacji bez względu na miejsce zamieszkania? Dlaczego warto świętować porażki? I czy podcinanie gałęzi na której wszyscy siedzimy jest na pewno dobrym kierunkiem?  O tym rozmawiali eksperci debaty „I kto tu kogo uczy?” zorganizowanej podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!  

O rozwoju edukacji dyskutowali:  

  • dr Konrad Ciesiołkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Orange;
  • Agata Łuczyńska, Prezes Fundacji Szkoła z Klasą;
  • Elżbieta Szymanik, Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych;
  • Katarzyna Zaunar, Ekspert w obszarze edukacji i rynku pracy.

 

Dyskusję prowadziła Anna Dziama, Zastępca Dyrektora Programowego ds. Edukacji w Centrum Nauki Kopernik. 

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty! 

(relacja dostępna z napisami)

https://youtu.be/onGedVGy3qc

O wydarzeniu 

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.  Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Jedenasta edycja forum odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2021 roku w formule zdalnej. Wydarzenie odbyło się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz mediów społecznościowych wydarzenia (Facebook, LinkedIn oraz YouTube), gdzie publikowane są relacje z debat oraz wystąpień z udziałem zaproszonych ekspertów. 

Print Form