Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Nowa spółdzielczość – innowacja społeczna szansą na rozwój smart city 2021/11/26

Jak wykorzystywać lokalne potencjały? O tym porozmawiamy już 9 grudnia podczas debaty pt. Nowa spółdzielczość – innowacja społeczna i szansą na rozwój smart city”. Partnerem debaty jest CoopTech Hub. Dyskusja odbędzie się podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza organizowanego pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Europejskiego Komitetu Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. 

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważnym wsparciem dla gospodarek jest tworzenie rozwiązań wykorzystujących lokalne potencjały. Jednym z nich jest spółdzielczość, która we współczesnej formie mogłaby stać się innowacją społeczną. Ale czy będzie w stanie funkcjonować w ramach idei smart city? Wspólnie z ekspertami postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Dodatkowo, porozmawiamy o możliwości finansowania spółdzielczości ze środków europejskich, a także wyjaśnimy,  jakie znaczenie ma międzysektorowa współpraca do budowy wizji rozwoju europejskich miast. Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na podane pytania oraz wzbogacić swoją wiedzę w zakresie rozwoju smart city, serdecznie zapraszamy do wysłuchania dyskusji. 

Rozmowę poprowadzi Wojciech Bielecki Członek Zespołu CoopTech Hub, a jego gośćmi będą:

• Daniel Prędkopowicz, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Fundacji Fundusz Współpracy
• Joanna Erbel, Liderka klubu samorządowego w CoopTech Hub, socjolożka, działaczka miejska
• Karolina Cyran-Juraszek, Ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
• dr Dorota Sikora-Fernandez, Adiunkt w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego

Debata odbędzie się już 9 grudnia (czwartek) w godzinach 11.10- 12.00. Serdecznie zachęcamy do jej wysłuchania na www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w mediach społecznościowych Forum Rozwoju Mazowsza | Facebook.

Do usłyszenia podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza!

Print Form