Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Kto wierzy w gry? 2016/11/10

W 2011 roku The Guardian wyjawił, że prezydent Stanów Zjednoczonych współpracuje z doradcą ds. Gier i zastanawia się jak za ich sprawą angażować obywateli w sprawy państwa. Dziś, zaledwie kilka lat później, na całym świecie coraz częściej sięga się po gry symulacyjne w edukacji, rozwoju liderów, w konsultacjach społecznych czy planowaniu strategicznym.

Gry stały się w edukacji tym, czym od lat symulatory lotów są dla linii lotniczych. To w nich załogi uczą się podstawowych umiejętności i bycia przygotowanym na nieprzewidziane. Za sprawą wielu treningów, piloci potrafią bezpiecznie posadzić maszynę na świetnie wyposażonym lotnisku i awaryjnie lądować na wodzie.

Czy polecisz samolotem, którego pilot uczył się lądowania z prezentacji PowerPoint?

Podobną moc mają gry edukacyjne (szkoleniowe). Ich scenariusze odtwarzają prawdziwe wyzwania, które na co dzień stają przed ludźmi. W atrakcyjnej, angażującej formie. Gry sprawiają, że ludziom się chce. Łączą współpracę z rywalizacją, jasno definiują cele i oferują określone reguły, przez co wskazują drogę do mistrzostwa. Mechanizmy gier wprawiają ludzi w fazę uskrzydlenia, tzw. fazę flow i totalnej koncentracji na zadaniu. Grając jesteśmy zaangażowani emocjonalnie, szybko dostajemy informację zwrotną – co robię dobrze, a co źle. Dzięki temu uczę się szybciej i skuteczniej.

Co się będzie działo?
Podczas warsztatu wyjawimy na czym polega magia gier i dlaczego robią taką karierę w edukacji i rozwoju zawodowym: nie tylko ludzi młodych, ale też doświadczanych menedżerów i liderów.

Jak?
Najpierw zaprosimy Państwa do krótkiej i angażującej rozgrywki: jako gracz lub obserwator. Następnie w panelu eksperckim podzielimy się najciekawszymi przykładami zastosowań gier i symulacji w różnych sektorach i miejscach na świecie.

  • Jak gry wykorzystuje wielki biznes?
  • Jak stosują je uczelnie w Polsce i na świecie by przybliżyć się do rynku pracy?
  • Czy gry to naprawdę język przyszłości?

autokorekta1

Kto weźmie udział w debacie?

  •  Joanna Średnicka – Ekspert w zakresie projektowania gier oraz badań organizacji. Dyrektor Zarządzająca i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych, Partner Zarządzający Competence Game
  • dr Magdalena Łużniak-Piecha – Przedstawi perspektywę gier z psychologicznego punktu widzenia, z uwzględnieniem kontekstu multikulturowości. Jaką rolę spełniają gry w integracji środowisk i dlaczego warto stosować je jako narzędzie edukacyjne z punktu widzenia psychologa. Doktor psychologii. Członek zespołu badawczego Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Pracuje jako coach, trener i wykładowca uniwersytecki.
  • dr Roland Zarzycki – Opowie o wyzwaniach jakie stoją przed uczelniami w kontekście potrzeb rynku i oczekiwań zawodowych studentów i absolwentów. Jak gry mogą pomóc w uzyskaniu synergii ? Doktor nauk matematycznych, pracuje nad doktoratem z obszaru nauk społecznych. Od września 2016 r pełni funkcję Prorektora ds. dydaktycznych w Collegium Civitas. Nauczyciel akademicki, badacz, prelegent, autor.
  • Piotr Barłóg – manager w sporcie. Opowie o użyteczności gier z perspektywy biznesu, dość wymagającego i osobliwego. Sport, a szczególnie piłka nożna jest męską sprawą z twardymi regułami, wielkimi wartościami (także społecznymi), jednak i w tym przypadku do zbudowania środowiska zdolnego osiągnąć sukces nabywanie kompetencji miękkich jest niezbędne. Piotr od ponad sześciu lat pracuje dla KKS Lech Poznań – jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce. W swojej pracy współpracuje z takimi organizacjami jak UEFA, ECA (stowarzyszenie klubów europejskich), PZPN czy Ekstraklasa.

Debatę poprowadzi Bartosz Soja Ekspert w obszarze marketingu, sprzedaży oraz efektywności biznesowej działań eventowych i wydarzeń firmowych.

Spotkajmy się już 17 listopada w godzinach 9.30-11.00 podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza na Stadionie Legii w Warszawie . Do udziału w debacie zapraszamy wspólnie z Pracownią Gier Szkoleniowych Partnerem Strefy Smart People! Udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji!

logo-pgs

competence-game-logo

Print Form