Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Jak tworzyć strefy niskoemisyjnego transportu? 2018/12/18

Strefy niskoemisyjnego transportu czy też zielone strefy funkcjonują i zmieniają wiele miast w Europie. Mają wpływ na zmniejszenie hałasu, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i podniesienie standardu życia mieszkańców. W Polsce również wprowadzono takie obszary, nazywane strefami czystego transportu, mają one jednak swoje ograniczenia. Często problemem jest też niechęć mieszkańców do zmian. Jak więc tworzyć strefy niskoemisyjnego transportu w jednostkach samorządu terytorialnego? Jak można do tego wykorzystać doświadczenia krajowe i międzynarodowe?

O tym podczas 9. Forum Rozwoju Mazowsza rozmawiali Dario Dubolino z Dyrekcji Generalnej Mobilności i Transportu w Komisji Europejskiej, Marcin Podgórski – Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Andrzej Józef Pietrasik – Burmistrz Płońska, Jacek Mizak z Fundacji Promocji Samochodów Elektrycznych, Emilia Piotrowska z Warszawskiego Alarmu Smogowego oraz dr Helena Bulinska-Stangrecka – Adiunkt na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Dyskusję poprowadził dr Robert Zajdler, radca prawny, Adiunkt na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do wysłuchania debaty:

 

O Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza stanowi miejsce debat o najważniejszych wyzwaniach, jakie stoją przed regionem w kontekście zwiększania jego konkurencyjności w kraju i Europie. Formuła wydarzenia to unikalna okazja do dialogu pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu podziału i wdrażania funduszy unijnych. Dziewiąta edycja wydarzenia odbyła się w dniach 17-18 października 2018 r. na Stadionie Legii w Warszawie. W wydarzeniu organizowanym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych uczestniczyło ponad 2,5 tys. osób na miejscu oraz w ramach transmisji na żywo. Forum współtworzyło ponad 90 prelegentów i przeszło 50 wystawców reprezentujących samorządy, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Były to dwa dni pełne wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji do realizacji projektów badawczo-rozwojowych czy biznesowych, a także do zaprezentowania innowacji w dziedzinach edukacji, medycyny czy transportu. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Komisji Europejskiej.

 

Więcej informacji o Forum dostępne jest na www.forumrozwojumazowsza.eu.

 

Print Form