Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Odwiedź nas również na: Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Gdzie startupowcy mogą szukać wsparcia? Podsumowanie debaty o różnych modelach akceleracji startupów 2015/10/23

Szkolenia i warsztaty, wsparcie finansowe, a może mentoring i sieć kontaktów? Dzisiejszy startupowiec ma do wyboru szeroki wachlarz programów inkubacyjnych i akceleracyjnych, które pomagają młodym przedsiębiorcom osiągnąć rynkowy sukces. Czym różnią się i co oferują akceleratory na Mazowszu? Na ten temat dyskutowali uczestnicy debaty „Różne modele akceleracji startupów” podczas 6. Forum Rozwoju Mazowsza.

Do prezentacji swoich programów zostali zaproszeni twórcy i przedstawiciele różnych programów akceleracyjnych: Michał Misztal – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Mazowsze, Tomasz Jabłoński  – Startup Academy, Jędrzej Iwaszkiewicz – D-RAFT, Katarzyna Barc – WAW.ac, Daniel Piechocki – Dyrektor Integracji, Technologii i Innowacji w Orange Polska, przedstawiciel programu Orange Fab. Debatę moderowała Eliza Kruczkowska, prezes fundacji Startup Poland, skupiającej innowacyjnych przedsiębiorców, którzy chcą budować świadomość wielkiego potencjału startupów wśród decydentów, polityków i samorządowców.

Orange Fab kierowany jest do innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających już gotowe technologicznie rozwiązania, które mogą być rozwijane z Orange. Program jest obecnie realizowany w 10 krajach, a w Polsce rozpoczęła się właśnie jego 3. edycja. Akceleracja w Orange Fab trwa 12 tygodni a jej uczestnicy mogą liczyć na rozwój swojego produktu, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, wsparcie finansowe (do 40 tys. zł) i współpracę z Orange.

D-RAFT to firma budująca relacje między startupami i korporacjami. W swoich działaniach współpracuje z akceleratorami i funduszami VC wyszukując startupy z gotowymi do wdrożenia projektami odpowiadającymi konkretnym potrzebom korporacji .

Startup Academy to z kolei rodzaj preakceleracji skierowanej do osób spoza środowiska startupowego: pracowników korporacji, którzy czują potrzebę zmiany i chcą rozwijać swój startupowy potencjał, ale ze względu na ograniczenia czasowe nie mogą sobie pozwolić na udział w tradycyjnym programie akceleracyjnym. Startup Academy oferuje wprowadzenie do startupowego świata, poprzez cykl warsztatów prezentujących najważniejsze narzędzia przydatne w prowadzeniu własnego biznesu oraz indywidualne konsultacje rozwijające projekt.

Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości przyświeca idea, że każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu założyć własny startup – takie doświadczenie pozwala nabyć umiejętności niezwykle przydatne w dalszej karierze zawodowej. Unikalną wartością jaką oferuje inkubacja w ramach AIP jest zapewnienie formalnej infrastruktury (np. możliwość działalności w ramach osobowości prawnej AIP, wsparcie księgowe, prawne), która bywa problemem dla osób rozpoczynających swój własny biznes. AIP oferują także spotkania z mentorami i szkolenia. Obecnie AIP wspiera ponad 2000 firm w ponad 50 inkubatorach w całej Polsce. Osoby, które przetestowały swój pomysł w ramach inkubatora i chcą rozwijać go dalej, mogą to robić w ramach Business Linków.

Warsaw Accelarator WAW.ac jest pierwszym akceleratorem startupów finansowanym przez Miasto St. Warszawa. Program podzielony jest na dwa etapy praktycznych warsztatów merytorycznych, które poprzedzone są rekrutacją i zakończone Demo Day dla inwestorów i klientów. Pierwszy etap to intensywne, 4-dniowe warsztaty wspólne dla ok 40 zrekrutowanych przedsiębiorców. Właściwy drugi etap to 1,5-miesięczny program dla 20 osób w zespołach złożonych z finalistów pierwszego etapu i dobranych kompetencyjnie nowych członków z dopełniającymi umiejętnościami lub doświadczeniem.

Zapraszamy do wysłuchania debaty „Różne modele akceleracji startupów” online.

Print Form