Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Gdzie startupowcy mogą szukać wsparcia? Podsumowanie debaty o różnych modelach akceleracji startupów 2015/10/23

Szkolenia i warsztaty, wsparcie finansowe, a może mentoring i sieć kontaktów? Dzisiejszy startupowiec ma do wyboru szeroki wachlarz programów inkubacyjnych i akceleracyjnych, które pomagają młodym przedsiębiorcom osiągnąć rynkowy sukces. Czym różnią się i co oferują akceleratory na Mazowszu? Na ten temat dyskutowali uczestnicy debaty „Różne modele akceleracji startupów” podczas 6. Forum Rozwoju Mazowsza.

Do prezentacji swoich programów zostali zaproszeni twórcy i przedstawiciele różnych programów akceleracyjnych: Michał Misztal – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Mazowsze, Tomasz Jabłoński  – Startup Academy, Jędrzej Iwaszkiewicz – D-RAFT, Katarzyna Barc – WAW.ac, Daniel Piechocki – Dyrektor Integracji, Technologii i Innowacji w Orange Polska, przedstawiciel programu Orange Fab. Debatę moderowała Eliza Kruczkowska, prezes fundacji Startup Poland, skupiającej innowacyjnych przedsiębiorców, którzy chcą budować świadomość wielkiego potencjału startupów wśród decydentów, polityków i samorządowców.

Orange Fab kierowany jest do innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających już gotowe technologicznie rozwiązania, które mogą być rozwijane z Orange. Program jest obecnie realizowany w 10 krajach, a w Polsce rozpoczęła się właśnie jego 3. edycja. Akceleracja w Orange Fab trwa 12 tygodni a jej uczestnicy mogą liczyć na rozwój swojego produktu, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, wsparcie finansowe (do 40 tys. zł) i współpracę z Orange.

D-RAFT to firma budująca relacje między startupami i korporacjami. W swoich działaniach współpracuje z akceleratorami i funduszami VC wyszukując startupy z gotowymi do wdrożenia projektami odpowiadającymi konkretnym potrzebom korporacji .

Startup Academy to z kolei rodzaj preakceleracji skierowanej do osób spoza środowiska startupowego: pracowników korporacji, którzy czują potrzebę zmiany i chcą rozwijać swój startupowy potencjał, ale ze względu na ograniczenia czasowe nie mogą sobie pozwolić na udział w tradycyjnym programie akceleracyjnym. Startup Academy oferuje wprowadzenie do startupowego świata, poprzez cykl warsztatów prezentujących najważniejsze narzędzia przydatne w prowadzeniu własnego biznesu oraz indywidualne konsultacje rozwijające projekt.

Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości przyświeca idea, że każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu założyć własny startup – takie doświadczenie pozwala nabyć umiejętności niezwykle przydatne w dalszej karierze zawodowej. Unikalną wartością jaką oferuje inkubacja w ramach AIP jest zapewnienie formalnej infrastruktury (np. możliwość działalności w ramach osobowości prawnej AIP, wsparcie księgowe, prawne), która bywa problemem dla osób rozpoczynających swój własny biznes. AIP oferują także spotkania z mentorami i szkolenia. Obecnie AIP wspiera ponad 2000 firm w ponad 50 inkubatorach w całej Polsce. Osoby, które przetestowały swój pomysł w ramach inkubatora i chcą rozwijać go dalej, mogą to robić w ramach Business Linków.

Warsaw Accelarator WAW.ac jest pierwszym akceleratorem startupów finansowanym przez Miasto St. Warszawa. Program podzielony jest na dwa etapy praktycznych warsztatów merytorycznych, które poprzedzone są rekrutacją i zakończone Demo Day dla inwestorów i klientów. Pierwszy etap to intensywne, 4-dniowe warsztaty wspólne dla ok 40 zrekrutowanych przedsiębiorców. Właściwy drugi etap to 1,5-miesięczny program dla 20 osób w zespołach złożonych z finalistów pierwszego etapu i dobranych kompetencyjnie nowych członków z dopełniającymi umiejętnościami lub doświadczeniem.

Zapraszamy do wysłuchania debaty “Różne modele akceleracji startupów” online.

Print Form