Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Edukacja, medycyna, społeczeństwo – strefa Człowiek i Medycyna 2018/10/14

Podczas 9.Forum Rozwoju Mazowsza zapraszamy do odwiedzenia strefy Człowiek i Medycyna, w której zaprezentują się m.in. mazowieckie firmy i instytucje realizujące różnorodne projekty, których wspólnym mianownikiem jest „człowiek”, współfinansowane z Funduszy Europejskich.

Wśród Partnerów Strefy znajdą się:

Empis & Sensum Mobile Sp. z o.o., prowadząca Centrum Procesów Sensorycznych, w którym odbywają się diagnozy dzieci w zakresie zaburzeń SI, terapie SI, treningi słuchowe, zintegrowane terapie, terapia ręki, zajęcia logopedyczne, zajęcia multisensoryki dla niemowlaków, porady psychologiczne i wiele innych, podczas Forum zaprezentuje m.in.: wybrane produkty – sprzęt i pomoce do terapii Integracji Sensorycznej, a także zaprosi na konsultacje dotyczące postępowania w terapii sensorycznej.

Instytut Badań Edukacyjnych zaprezentuje Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK), który daje zupełnie nowe możliwości potwierdzania wiedzy i umiejętności oraz publiczny dostęp do kwalifikacji z ich jasno określonym opisem, a także zaprosi na warsztaty i konsultacje dedykowane zwłaszcza przedstawicielom administracji, przedsiębiorcom, doradcom zawodowym, a także przedstawicielom szkół wyższych, sektora pozarządowego, instytucji szkoleniowych i zrzeszeniom pracodawców.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, jeden z czołowych polskich państwowych instytutów badawczych, zaprezentuje m.in. zintegrowany system narzędzi do diagnostyki i telerehabilitacji schorzeń narządów zmysłów: słuchu, wzroku, mowy, równowagi, powonienia, smaku a także zaprosi na bezpłatne badania przesiewowe słuchu.

Fundacja Integracja zaprezentuje rozwiązania, których celem jest poprawa dostępności przestrzeni publicznej, produktów i usług w aspekcie architektonicznym, informacyjnym i komunikacyjnym, a tym samym podniesienie jakości życia zarówno osób niepełnosprawnych, jak i osób starszych oraz z trwałymi lub czasowymi ograniczeniami.

Wydział Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zaprezentuje projekty realizowane przez Biuro Wspierania Szkolnictwa Zawodowego Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu – „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” oraz „Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego” w ramach RPO WM. Pracownicy Biura będą udzielać konsultacji dotyczących udziału w projektach oraz formach wsparcia dla uczniów i szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Med & Life Sp. z o.o. zaprezentuje premierową prezentację produktu Viofor S-PRO, który jest efektem realizacji projektu „Wielofunkcyjny system do terapii i rehabilitacji fizykalnej, wykorzystujący zaawansowane technologie ICT” oraz zaprosi na konsultacje i zabiegi dotyczące m.in. fotoregeneracji skóry i regeneracji ogólnoustrojowej organizmu i profilaktyki schorzeń cywilizacyjnych.

HS Planet Sp. z o.o., właściciel i producent naturalnych kosmetyków marki MELLIcare, przeznaczonych do pielęgnacji wymagającej szczególnej uwagi skóry u osób zmagających się chorobami autoimmunologicznych lub genetycznymi typu: cukrzyca, niedoczynność tarczycy, hashimoto, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, podczas Forum zaprosi na konsultacje z ekspertem na temat pielęgnacji skóry, z prezentacją produktów i ich właściwości wraz z zabiegiem peelingowania i nawilżania dłoni.

NanoSanguis SA, zespół stworzony przez młodych i ambitnych naukowców, zaprezentuje swój projekt opracowania bezpiecznego substytutu czerwonych krwinek, tzw. „sztucznej krwi” do zastosowań terapeutycznych u ludzi. W strefie NanoSanguis będzie także można dowiedzieć się więcej na temat aktualnych światowych trendów w poszukiwaniu preparatów krwiozastępczych.

Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Dzielnicy Warszawa Targówek zaprezentuje m.in. działalność Forum Przedsiębiorców na Targówku, będące wspólną inicjatywą Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i lokalnych przedsiębiorców oraz Grupy Organizacji Pożytku Publicznego – Two Memory. Urząd zorganizuje warsztaty „Networking – sposób na rozwój firmy”, a także zapewni uczestnikom Forum nieco rozrywki: sesję jogi śmiechu oraz quiz z nagrodami.

Agencja Social Media Now to jeden z liderów w branży marketingu społecznościowego w Polsce. Podczas Forum zaprezentuje najnowsze możliwości, narzędzia i praktyki związane z tematyką mediów społecznościowych i marketingu,przybliży tematykę płatnych i bezpłatnych działań związanych z systemem reklamowym oraz aktualne trendy, ciekawostki i obowiązkowe narzędzia w rękach Social Media Managera – działającego zarówno w środowisku biznesowym, jak i instytucji publicznych, czy organizacji pozarządowych.

Whitepress jest firmą z obszaru marketingu internetowego. Podczas Forum zaprezentuje wiedzę z zakresu influencer marketingu i content marketingu a także nowości w branży, m.in. dotyczące tego, jak marki i instytucje publiczne mogą promować się w Internecie i efektywnie wykorzystywać potencja twórców internetowych oraz dystrybucji content marketingu. Specjaliści z firmy będą także udzielać konsultacji indywidualnych.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprezentuje swoją ofertę skonstruowaną z myślą o potrzebach przedsiębiorców. Zapewni również konsultacje ekspertów, w tym nt.: możliwości uzyskania dotacji na działania, które pozwolą przedsiębiorcom na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań w prowadzonej działalności lub udoskonalenie już istniejących produktów lub usług.

W strefie będzie także obecny ThinkTank Sp. z o.o., ośrodek dialogu i analiz, którego misją jest tworzenie platformy do inspirującej wymiany doświadczeń między sferami, które zazwyczaj się nie przenikają: publiczną i prywatną, między teorią i praktyką, wiedzą i intuicją.

Print Form