Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Design Thinking w Twojej pracy? Dowiedz się, jak to zrobić! 2016/11/12

Niezależnie od tego gdzie pracujesz, wykorzystanie nowoczesnych narzędzi Design Thinking daje gwarancję stworzenia niestandardowych rozwiązań. Podczas warsztatów przeprowadzonych w trakcie 7. Forum Rozwoju Mazowsza w praktyce będzie można doświadczyć procesu tworzenia innowacji w oparciu o jak najlepsze zrozumienie potrzeb użytkowników. Zespół pracujący nad konkretnym wyzwaniem przejdzie krok po kroku przez wszystkie etapy procesu tworzenia nowych rozwiązań.

Design Thinking jest nie tyle metodą, co procesem tworzenia produktów i usług w oparciu o zrozumienie potrzeb przyszłych użytkowników, który pozwala w pewien usystematyzowany sposób podejść do procesu tworzenia innowacji. Celem metody jest kreowanie nowych rozwiązań np. w postaci technologii, produktów, usług, procesów. Design Thinking pozwala uniknąć sytuacji, w której ciekawe pomysły i rozwiązania są bezpośrednio wprowadzane do codziennego użytku i okazuje się, że nie spełniają one oczekiwań odbiorców. Niezależnie od tego, gdzie pracujemy Design Thinking pozwala w efekcie stworzyć rozwiązania, które są pożądane przez użytkowników, a jednocześnie technicznie wykonalne.

Podstawą pracy nad rozwiązaniami jest zbudowanie interdyscyplinarnego zespół ludzi, który pozwoli spojrzeć na problem z różnych perspektyw. W prace mogą być zaangażowani eksperci, technolodzy, inżynierowie, projektanci, ekonomiści, socjolodzy, a także przyszli użytkownicy. Celem zespołu jest nie tylko wykreowanie rozwiązania, ale także sprawdzenie jego działania na etapie prototypowania. Zespół krok po kroku przechodzi przez kolejne etapy metody posługując się przy tym zestawem odpowiednich narzędzi, czego efektem jest wypracowane realne do wdrożenia rozwiązanie.

Cały proces Design Thinking, albo niektóre jego elementy, można z powodzeniem zaaplikować do każdego rodzaju i poziomu działalności – od małych firm, organizacji pozarządowych, przez edukację, jednostki administracji, aż po wielkie korporacje. Jednym słowem każda organizacja poszukująca innowacyjnych rozwiązań może odnieść korzyści ze stosowania metody, w szczególności w przypadku występowania złożonych problemów i nieuświadomionych potrzeb odbiorców.

Podczas warsztatów zostanie przedstawiony cały proces Design Thinking, a każdy uczestnik będzie miał okazję od razu doświadczyć, jak działa ta metoda dzięki praktycznym przykładom oraz przekonać się o jej uniwersalności.

Serdecznie zapraszamy:

16 listopada 2016, godz. 14.45 – 16.30
loża nr 3 (Pracownia „Na Murawie”), Strefa Smart People, 3 piętro
Prowadząca: Joanna Olejnik, Specjalista, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A.

Zapisz się na: https://goo.gl/forms/Bm4JBYyLqbkBmDcu2

 

pppt-pion-logo-cmyk

 

 

Print Form