Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Odwiedź nas również na: Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

Design jako narzędzie budowy przewagi konkurencyjnej 2015/10/01

W dniach 7-8 października w ramach VI Forum Rozwoju Mazowsza, firma Willson & Brown zaprezentuje Strefę Designu jako jedną z kilkunastu najważniejszych stref związanych z innowacją.

Design to nie tylko piękne przedmioty. To proces nakierowany na tworzenie nowej jakości. Dzięki precyzyjnie poprowadzonym i przemyślanym procesom projektowym wypracowane zostają nowatorskie rozwiązania, łączące i stawiające na równi trzy podstawowe obszary: potrzeby użytkowników, wymagania biznesowe oraz możliwości technologiczne.

W ramach Strefy Designu pokazane zostaną przykłady polskich firm i organizacji, wdrażających projektowanie na poziomie strategicznym zarówno w produktach, jak i usługach. Wśród nich: Florabo, Zieta Prozessdesign, Shima, ELZAB, Narodowy Instytut Audiowizualny NInA, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW), Managers Group MA oraz Vzór.

Wojciech Gackowski, członek Zarządu, Willson & Brown – lider Strefy Design, mówi: „Design jest wśród przedsiębiorców często postrzegany jedynie jako narzędzie stylizacji istniejących produktów. W moim odczuciu to błąd. Design to nie tylko tworzenie „ładnych” przedmiotów, ale proces inteligentnego nazywania, a następnie rozwiązywania problemów. To narzędzie do budowy nowej oferty produktowej i usługowej, narzędzie do podnoszenia efektywności i konkurencyjności firm. W ten sposób traktujemy design w naszej firmie. W ramach Strefy Designu na Forum Rozwoju Mazowsza pokazujemy jak świadome, strategiczne zarządzanie designem przekłada się na wymierne rezultaty, prezentując przykłady polskich firm i organizacji, które rozumieją potencjał designu.”

Design jako narzędzie zarządzania strategicznego zarówno w biznesie, jak i w sektorze publicznym, wpływa na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, a w konsekwencji, podnoszenie konkurencyjności firm oraz poziomu naszego życia jako konsumentów. W wielu krajach europejskich design stał się integralną częścią strategii innowacji. 

W dostępie do usług związanych z designem i uświadamianiu, jakie znacznie ma on dla organizacji, ważną rolę odgrywają centra designu. Ich rolą jest edukacja i wspieranie świadomego stosowania designu przez firmy oraz instytucje, jak również zapewnianie dostępu do specjalistów i usług niezbędnych do efektywnej realizacji poszczególnych etapów procesu projektowego.

Firma Willson & Brown jest partnerem nowo powstającego Centrum Designu, tworzonego w ramach projektu Kampus+ na CZIiTT, realizowanego we współpracy z Politechniką Warszawską i szerszą grupą partnerów branżowych.

Lider Strefy: 

willson

Partnerzy Strefy: 

iwp rgb_pl4500   ldf500

źródło: materiały prasowe Willson&Brown 

Print Form