Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

A może dałoby się inaczej? Cyfryzacja w praktyce 2023/01/13

Nowoczesne technologie wkraczają coraz mocniej w nasze życie, również dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej. Dopasowanie rozwiązań do potrzeb jest podstawą. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę myśląc o wprowadzaniu usług w oparciu o rozwiązania cyfrowe? Czy technologie bardziej pomagają, czy przeszkadzają, a może nawet stanowią dla nas zagrożenie? Między innymi o tym rozmawiali eksperci 12. Forum Rozwoju Mazowsza podczas debaty „A może dałoby się inaczej? Cyfryzacja w praktyce”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z debaty.

Pomimo wielu zmian wciąż jako kraj plasujemy się poniżej średniej europejskiej w Indeksie gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) monitorowanym przez Komisję Europejską. I właśnie wyniki tego badania stały się punktem wyjścia do debaty prowadzonej przez dr inż Ewę Janczar, Członka Zarządu ds. cyfryzacji w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim Sp. z o.o., a w rozmowie udział wzięli:

  • Andrzej Perkowski, Kierownik Biura ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie,
  • Sylwia Żółkiewska, projektantka, ekspertka w dziedzinie nowych technologii dla kultury i edukacji, razem z Fundacją Culture Shock realizuje obecnie międzynarodowy projekt Mobile Culture,
  • Kacper Nosarzewski, Partner w firmie 4CF Sp. z o.o., Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością,
  • Maciej Dobrodziej, Dyrektor Marketingu, Warszawska Szkoła Filmowa.

Zapraszamy do wysłuchania debaty

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin )

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Print Form

Galeria zdjęć