Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

9. Forum Rozwoju Mazowsza już się rozpoczęło 2018/10/17

17-18 października 2018, Stadion Legii Warszawa i Forum Rozwoju Mazowsza, już po raz trzeci w tym miejscu.

Inauguracja tegorocznej, dziewiątej edycji wydarzenia odbyła się z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, przedstawiciela Komisji Europejskiej Christophera Todda, Dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, przedstawiciela Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Robert Dzierzgwy, Dyrektora Departamentu Strategii Rozwoju oraz Mariusza Frankowskiego, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych – organizatora Forum.

Forum to dwa dni inspirujących debat, wystąpień i spotkań, a także licznych atrakcji przygotowanych przez 56 Partnerów i Wystawców współtworzących przestrzeń Forum, podzieloną w tym roku na 4 strefy: Region Przyszłości, EkoRegion, Człowiek i Medycyna oraz Turystyka i Kultura.

Tegoroczna edycja Forum jest wyjątkowa – po raz pierwszy odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Konwentu Marszałków RP oraz Komisji Europejskiej, którzy rozmawiać m.in. o potrzebach i wyzwaniach związanych z kolejną perspektywą finansową. Nie zabrakło miłych akcentów – przed rozpoczęciem debaty Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik odebrał nagrodę Samorządowca Roku 2018. Nagrodę Miasta Płońska, zwaną „Wieżą” otrzymał natomiast Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mariusz Frankowski.

Pierwszy dzień Forum to 7 debat i 7 przykładów rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Na scenach rozmawiano m.in. o kolejnej perspektywie finansowej, sposobach wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie, sposobach wspierania zdrowia i jakości życia mieszkańców, Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych, innowacjach środowiskowych  czy niskoemisyjnym transporcie. W strefach Partnerów i Wystawców na gości czekało aż 60 różnorodnych aktywności, od warsztatów i konsultacji po prezentacje prototypów produktów.

 

 

Wciąż jeszcze zachęcamy do odwiedzenia Forum. Jutro czekają kolejne wydarzenia. Wśród tematów poruszanych na scenach znajdą się m.in. Biznes 4.0, umiędzynarodowienie firm, klastrów i regionów, komunikacja w mediach społecznościowych, edukacja przyszłości odpowiadająca potrzebom rynku pracy i komercjalizacja wyników prac B+R. Współgospodarze przestrzeni Forum przygotowali natomiast blisko 40 propozycji dla uczestników Forum.

Przypominamy, że jest możliwość zarejestrowania się na Forum na miejscu, w dniu wydarzenia, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 

Print Form