Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Aktualności

12. Forum Rozwoju Mazowsza w nowym terminie: Spotkajmy się 6-7 grudnia w Warszawie! 2022/09/07

Jak Unia Europejska wspiera rozwój Mazowsza? O tym porozmawiamy podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza, które zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2022 r. w Warszawie (Uwaga! termin zmieniony). Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Forum Rozwoju Mazowsza od lat stanowi przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami i inspiracjami w gronie przedstawicieli administracji, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Z uwagi na obchodzony obecnie Europejski Rok Młodzieży po raz pierwszy część wydarzenia wypełniona będzie ofertą skierowaną do uczniów, studentów, absolwentów oraz organizacji z nimi współpracujących.

Forum Rozwoju Mazowsza to:

  • dwudniowe, darmowe wydarzenie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu,
  • 3 strefy tematyczne: Strefa Rozwoju Mazowsza, Strefa Zdrowia oraz Strefa Młodych,
  • inspirujące debaty z polskimi i zagranicznymi ekspertami organizowane na dwóch scenach,
  • interaktywna przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń,
  • warsztaty, symulacje, gry rozwojowe, pokazy i prezentacje,
  • wyjątkowa przestrzeń skierowana specjalnie do młodych mieszkańców.

 

Przyszłość zaczyna się DZIŚ

W ramach sceny Rozwoju Mazowsza w gronie ekspertów porozmawiamy o przyszłości finansowania europejskiego, tworzeniu zielonych miast przyszłości, rozwoju biznesu czy cyfryzacji usług dla mieszkańców. Zastanowimy się nad rolą turystyki w kontekście rozwoju lokalnego. Duży nacisk położymy również na dyskusję o trendach i wyzwaniach w obszarze ochrony zdrowia, a także działanich na rzecz dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Przyszłość to MY

Scena Młodych z kolei stanie się przestrzenią do rozmów o tym dlaczego pokolenie Z nie chce być liderami, jak stawiać pierwsze kroki w biznesie, czy też jak wykorzystać szansę którą daje edukacja poza granicami. Będzie to również miejsce prezentacji innowacyjnych rozwiązań uczelnianych, a także wielu dyskusji o roli młodych w rozwoju lokalnym, wolontariacie, ograniczaniu zmian klimatycznych, czy też bezpieczeństwie danych.

Liderzy Ochrony Zdrowia na Mazowszu

Podczas pierwszego dnia Forum Rozwoju Mazowsza odbędzie się rozstrzygnięcie edycji specjalnej konkursu Lider Zmian – Lider Ochrony Zdrowia, organizowanej pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. O wynikach konkursu zadecydują sami mieszkańcy podczas internetowego głosowania. Nagrody przyznane zostaną w kategoriach: Walka z pandemią COVID-19, diagnostyka i leczenie pacjentów, profilaktyka i programy zdrowotne oraz innowacje. Zgłoszenia projektów dofinansowanych przez Unię Europejską przyjmowane są jeszcze do 30 września. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie www.liderzmian.eu .

 

Rejestracja na wydarzenie zostanie uruchomiona w późniejszym terminie. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco publikowane będą wszelkie informacje.

 

 

Print Form