Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
test
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Odwiedź nas również na: Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Prelegenci

Tadeusz Osowski

Dyrektor Biura Cyfryzacji Miasta, Urząd m.st. Warszawy

Ekspert w debacie „E-rewolucja a rozwój lokalny i regionalny”

 

Tadeusz Osowski – Dyrektor Biura Cyfryzacji Miasta, Urząd m.st. Warszawy

Od wielu lat zarządza działami IT. Był liderem wielu projektów wdrożeń systemów informatycznych i architektem rozległych rozwiązań integrujących systemy informatyczne z dziedziny transportu, logistyki i administracji.Obecnie jest Dyrektorem Biura Cyfryzacji Miasta w Urzędzie m.st. Warszawy.
Odpowiada za projektowanie i realizację zintegrowanego podejścia do cyfryzacji miasta, niezbędnego dla procesu inteligentnego i zrównoważonego jego rozwoju. Kieruje złożonymi projektami budowy miejskich platform cyfrowych w tym zbudowanie kontenerowej („kubernetes”) mikro-usługowej platformy realizujących konsolidację dostarczania e-usług. Odpowiada za budowę i rozwijanie wspólnych cyfrowych miejskich platform otwierania danych, big data, platform IoT czy Blockchain.
Jest zwolennikiem systemowego podejścia do transformacji cyfrowej, budowy i wdrażania rozwiązań „smart city”, budowy platform mikro-usługowych opartych o „nativcloud” oraz rozwoju usług i aplikacji mobilnych. Te zasady i kierunki rozwoju zostały zawarte w jednym z pierwszych dokumentów tej rangi w Europie tj. w dokumencie „Polityka cyfrowej transformacji m.st. Warszawy”.

Jest za jak najszerszym otwieraniem danych zwłaszcza danych dynamicznych i danych z sensorów nie tylko miasta ale też podmiotów prywatnych w celu użycia ich do budowy innowacyjnych wspólnych rozwiązań dla mieszkańców. Jest zwolennikiem dostarczania innowacji cyfrowych w przestrzeni miasta zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i z rzeczywistym ich współudziałem.  Diament CIO Roku 2019 wybrany w  konkursie CIO Magazyn Dyrektorów IT” tygodnika „Computerworld”.

W tym roku ukończył 1,5 roczny międzynarodowy program Bloomberg Philanthropies – ” Harvard Leading Digital Innovation” , przeznaczony dla osób odpowiadających za cyfryzację w czołowych 20 stolicach europejskich.

 

 

 

Print Form