Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Prelegenci

Dorota Matczak

Założycielka sieci klinik Active Place

Fizjoterapeutka specjalizująca się w wadach postawy oraz skoliozach, założycielka sieci klinik Active Place, terapeutka metody FITS oraz integracji sensorycznej, a także założycielka PhiLabs i pomysłodawczyni urządzenia do terapii wad postawy kończyn dolnych Phibox.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego oraz MBA na London School of Economics and Political Science. Od ponad 10 lat łączy teorię i praktykę leczenia wad postawy u dzieci i młodzieży, z naciskiem na wykorzystanie nowoczesnych technologii w fizjoterapii.

Uczestniczka i inicjatorka licznych badań przesiewowych pod kątem występowania wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Brała udział w projektach badawczych „Badania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży” oraz „Funkcjonalna ocena miednicy wśród pacjentów z idiopatycznym bocznym skrzywieniem kręgosłupa w procesie leczenia zachowawczego”. Tematyką zarówno obydwu jej prac licencjackich, jak i pracy magisterskiej była problematyka wad postawy u dzieci oraz wpływ aktywności ruchowej na ich rozwój fizyczny.

Od 2019 r. rozwija projekt PhiLabs, w ramach którego powstał produkt medyczny Phibox. Urządzenie wykorzystuje w fizjoterapii algorytmy sztucznej inteligencji i grywalizację w postaci interaktywnych gier wideo. Tak prowadzona terapia jest szybsza, jej rezultaty trwałe, a najmłodsi pacjenci nie tracą motywacji do ćwiczeń. Wraz z urządzeniem powstała metoda Phibox – autorska metoda terapii dzieci w wieku 5-11 lat. Firma pracuje nad poszerzeniem swojej oferty produktowej.

Spotkaj się z ekspertem podczas debaty „Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie” 6 grudnia w godzinach 12:00-12:50.

Zapraszamy!

Print Form