Przejdź do menu
Logotypy od lewej do prawej: Fundusze Eropejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze serce Polski, Unia Europejska Europejskie Fundusze Sktrukturalne i Inwestycyjne
Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
test
Odwiedź nas również na: Instagram "Fundusze UE dla Mazowsza Facebook "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" YouTube "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Twitter "Fundusze Europejskie dla Mazowsza" Linkedin "MJWPU"

Jak ćwiczyć koncentrację uwagi w świecie wielu bodźców? – warsztat

Co rozprasza, a co sprzyja koncentrowaniu się? Jak wyłapać i zapamiętać informacje w świecie pełnym bodźców? Tym zajmiemy się podczas warsztatu organizowanego podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza!

 

Termin i miejsce: 

  • 7 grudnia w godzinach 13:30-15:00
  • Centrum Konferencyjne Legia Warszawa, ul. Łazienkowska 3, piętro II, sala A

 

Uczestnicy: 

młodzież

 

Zasady udziału:

Udział wymaga rejestracji. Szczegóły wkrótce.

 

Prowadzący: 

Eksperci Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości:

  • Mgr Marta Sowińska – Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją terapia pedagogiczna z edukacją integracyjną oraz wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Poza pracą w CWRO prowadzi zajęcia terapii pedagogicznej w szkole podstawowej Montessori. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach wolontariatu
    działała w wielu organizacjach oraz stowarzyszeniach, wielokrotnie organizowała oraz prowadziła obozy metodą harcerską – zarówno stacjonarne jak i wędrowne, dla dzieci i dla dorosłych. Zależy jej na mądrym wychowaniu i kształtowaniu charakteru m.in. poprzez elementy pedagogiki przygody. W swojej pracy zawsze szuka osobowego podejścia do drugiego człowieka oraz stara się wspierać jego naturalny rozwój.
  • Mgr Eliza Komar – Z wykształcenia psycholog, politolog oraz terapeuta pedagogiczny. Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku „Terapia pedagogiczna uczniów z dysleksją, ADHD oraz z zaburzeniami zachowania”. Stale poszerza wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Zgłębianie zagadnień z obszaru terapii trudności w uczeniu się, wspomaganie dzieci z grupy ryzyka dysleksji oraz młodzieży od dawna stanowi jej pasję. W pracy terapeutki za nieodzowne uważa indywidualne podejście, dzięki doświadczeniu i wyczuciu potrafi odpowiednio dobrać metody i ćwiczenia. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne i szkolenia, m.in.:
    – Terapia ręki. Dysgrafia. Terapia zaburzeń grafomotorycznych dzieci w wieku szkolnym
    – Terapia ręki. Grafomotoryka – Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości.
    – ­ Terapia ręki. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi oraz dziećmi zagrożonymi nieprawidłowym rozwojem (ASD, MPDz) – Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości.
    – Metoda Dobrego Startu (MDS) Marty Bogdanowicz – Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości.
    – Drama stosowana – School of Drama and Music University of Exeter i Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.
    – Metody pracy z dzieckiem wg M. Montessori – Ośrodek Szkoleń Kreatywnych Komunikator.
    – Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP

 

Spotkajmy się podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza! 

Zachęcamy do sprawdzenia agendy wydarzenia oraz aktywności Partnerów zamieszczanych na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

 

Print Form