Strefa Smart People

W ciągu 2 dwóch dni 7. Forum Rozwoju Mazowsza w strefie Smart People odbywały się debaty, warsztaty i prezentacje. Nie zabrakło również przestrzeni na spotkania, dyskusje i indywidualne konsultacje.

Strefa Smart People należała do organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych i przedstawicieli instytucji samorządowych. Innowacje społeczne i edukacyjne, realizacja projektów w partnerstwie, to tylko niektóre tematy prowadzonych rozmów. Wspólnie zastanawiano się, jak podejmować działania dopasowane do potrzeb mieszkańców. Rozmawiano o polityce senioralnej i tzw. srebrnej gospodarce, a także kierunkach rozwoju rynku pracy. Uczestnicy dowiedzieli się, jak zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą, opracować firmowy biznesplan czy zaplanować działania szkoleniowo-doradcze.


W ramach strefy Smart People działało kilkanaście pracowni, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

W Pracowni innowacyjnej edukacji stworzonej przez Centrum Nauki Kopernik odbywały się prezentacje: robota humanoidalnego (NAO), minikomputera Astro Pi, który znajduje się na stacji kosmicznej, rakiety CanSat oraz nowych technologii w sektorze kosmicznym, a w Pracowni innowacji i technologii przedstawiano zastosowania robotów Finch, Ollie i Sphero w edukacji z udziałem robotów, a także Webinaria – innowacyjną metodę edukacyjną.

Zagadnienia dotyczące edukacji były również istotne w Pracowni szybkiej nauki (prezentacja różnych możliwości zastosowania technologii druku 3D, jako platformy w budowaniu powiązań między edukacją a rynkiem pracy) oraz w Pracowni efektywnych szkoleń, w których prowadzono dyskusje z obszaru efektywnych projektów szkoleniowych i doradczych.

Smart People to także stawianie na rozwój osobisty, w tym na rozwój kariery. Zajęcia dla osób zainteresowanych tą tematyką były prowadzone w trzech pracowniach. W Pracowni kariery prowadzonej przez Fundację „Realia Kariery” odbywały się zajęcia „SMART wizualni” i „SMART fota do CV” oraz prezentacje metody The Birkman Method. Pracownia metamorfozy oferowała konsultacje z zakresu wizerunku, stylu i wizażu prowadzone przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Konsultacje i doradztwo w zakresie autoprezentacji w biznesie oferowano natomiast w Pracowni savoir vivre w biznesie.

Na stoisku Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzono warsztaty „Innowacyjna polityka senioralna i srebrna gospodarka”, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych prowadziła warsztaty poświęcone inkubatorowi innowacji społecznych TransferHUB, a Miejskie Centrum Kultury w Płońsku – warsztaty rękodzielnicze, na których można było  stworzyć kartę świąteczną techniką scrapbookingu. Przy użyciu m.in. projekcji multimedialnej prezentowało się na swoim stoisku Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.


logotypy unijne

Forum współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, ul. Jagiellońska 74,03-301 Warszawa, tel.: /22/ 542 20 00 fax: /22/ 698 31 44, funduszedlamazowsza.eu, www.mazowia.eu

Copyright Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Created by WTF Design 2015 r.